Polska na serio: czy Polska powinna zliberalizować dostęp do broni?

Polacy są jednym z najbardziej rozbrojonych narodów Europy. W jakim świetle stawia to nasze bezpieczeństwo? Czy Polacy są narodem, który jest już gotów świadomie i odpowiedzialnie wziąć do ręki broń? Czy Polska powinna zliberalizować dostęp do broni?

Na te pytania i problemy w programie Polska na serio, Jacek Podgórski z zaproszonymi gośćmi postarał się udzielić odpowiedzi. W programie udział biorą Marek Jakubiak Klub Poselski Kukiz’15, Jan Grabiec Platforma Obywatelska, Jarosław Lewandowski Ruch Obywatelski Miłośników Broni oraz Krzysztof Gawkowski Sojusz Lewicy Demokratycznej.

 

Dyskusja moim zdaniem w części merytoryczna, spokojna i na temat. Przez takie debaty jesteśmy w stanie wypracować konsensus w sprawie nowej ustawy o broni palnej. W dyskusji brał udział Jarosław Lewandowski, który znakomicie wyprowadzał dyskutantów z bezdroży dyskusji, jeżeli takie się zdarzały. Polityk lewicy czyli Platformy Obywatelskiej jak zwykle, nie bardzo wie o czym mówi, na znacznym poziomie ogólności, w oderwaniu od rzeczywistości, byle mówić do mikrofonu. Poseł Marek Jakubiak trzeźwo i na temat, podobnie ku memy zdziwieniu, pan Gawkowski z SLD.

Dyskusję podsumowałbym słowami Jarosława Lewandowskiego oraz Marka Jakubiaka: Czas aby zlikwidować ostatnią skamieniałość systemu totalitarnego, czyli rozbrojenie Polaków (J.L.) oraz zdecydujmy się czy jesteśmy głupkami czy nie! (M.J.)

lewandowski