Zamach na lotnisku w Stambule.

(tvp.info) Zamach na lotnisku w Stambule. Jest wielu zabitych i rannych. Media donoszą, że 36 osób zginęło, a blisko 150 zostało rannych we wtorek wieczorem w samobójczych atakach na międzynarodowym lotnisku w Stambule. Wg premiera Turcji za tym zamachem stoi Państwo Islamskie (IS). Wśród ofiar i rannych zamachu na lotnisku w Stambule nie ma Polaków – poinformowało rano MSZ.

Według wstępnych ustaleń trzech zamachowców przyjechało na lotnisko im. Ataturka taksówką.

Przedstawiciele tureckich władz poinformowali, że dwóch wysadziło się w powietrze przed punktem kontrolnym usytuowanym przed wejściem do terminalu. Przed detonacją ładunków otworzyli ogień. Trzeci zamachowiec zdetonował ładunek wybuchowy na parkingu w pobliżu lotniska. Także i on przed wybuchem zaczął strzelać.

Na razie jednak nikt nie przyznał się do ataków na największym lotnisku w Turcji.

stamb3 stamb2 stamb

(źródło tvp.info)


Krótki komentarz. Z uporem wartym lepszej sprawy będę, przy okazji doniesień o zamachach, krytykował ministra Błaszczaka za jego bezmyślne słowa, że nasze służby gotowe aby zapewnić bezpieczeństwo Polakom. Ta propaganda sukcesu, pogoń za statystycznymi słupkami, jest wprost niebezpieczna. Odważę się napisać, to pycha i głupota publicznie gwarantować wszystkim bezpieczeństwo!

Turcy o wiele lepiej byli przygotowani. Turcja militarnie potężne państwo, z wielka armią. Pomimo tego nie byli przygotowani i nie zapewnili bezpieczeństwa obywatelom. Tego wobec aktów terroru zapewnić się nie da.

Domagam  się aby minister Błaszczak sprostował swoje nierozważne słowa. Szczególnie w obliczu masowych wydarzeń jakie będą miały miejsce w czasie Światowych Dni Młodzieży. Panie ministrze proszę powiedzieć prawdę oczywistą, że istnienie zagrożenie islamskim terrorem, a służby nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Tego wymaga uczciwość, tego wymaga troska o życie Polaków i gości, którzy nas odwiedzą.

Chwalę ministra Błaszczaka gdy trzeba, a gdy trzeba nie szczędzę słów krytyki. Tak rozumiem moje społeczne zadanie.