“Superpaństwo” Berlina i Paryża. Szef MON: To projekt socjalistyczny, który nie wspomina o NATO.

telewizjarepublika.pl: “Superpaństwo” Berlina i Paryża. Szef MON: To projekt socjalistyczny, który nie wspomina o NATO

Kilka tysięcy żołnierzy amerykańskich i innych krajów NATO będzie obecnych na terytorium Polski, a centrum dowodzenia całą tą strukturą będzie znajdować się w naszym kraju – oświadczył w programie “W Punkt” minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Pytany, czy Brexit może skomplikować wstępne ustalenia dotyczące szczytu NATO, szef MON powiedział, że Brytyjczycy wzmacniają swoją obecność militarną na wschodniej flance. – To druga największa potęga militarna świata zachodniego, która nie rezygnuje z zacieśniania sojuszu z Polską. Podczas szczytu NATO spotkam się z ministrem obrony Wielkiej Brytanii, który chce położyć na stole nowe propozycje. Myślę, że przyjmiemy je z radością – mówił.

“Superpaństwo” bez NATO

Komentując proponowany przez Niemcy i Francję projekt stworzenia europejskiego “superpaństwa”, Macierewicz stwierdził, że połowa tego dokumentu jest poświęcona wojsku, ale ani razu nie wspomina się w nim o NATO. – To dokument socjalistyczny. Żadne z państw się do niego nie przyznaje. Polska zgłosiła własną alternatywę, czyli powrót do koncepcji Europy ojczyzn – podkreślił.

Antoni Macierewicz przekonywał, że jeszcze przed objęciem przez niego funkcji szefa MON, mieliśmy do czynienia z akcją, która “miała doprowadzić do odebrania Polsce organizacji warszawskiego szczytu NATO i uniemożliwić przyjazd prezydentowi USA Barackowi Obamie”. – To była skoordynowana akcja polityczno-propagandowa. Później była próba doprowadzenia do przeniesienia siedziby szczytu do któregoś z państw bałtyckich, a potem do Brukseli – mówił szef MON. Jak dodał, wszystkie te działania były wspierane przez opozycję, a opinię publiczną dezinformowano artykułami na temat rzekomego konfliktu między Polską a Niemcami ws. ustaleń dotyczących wzmocnienia wschodniej flanki NATO.

“Silni mają więcej sojuszników”

Pytany o wniosek Platformy Obywatelskiej, która domagała się jego odwołania, Antoni Macierewicz stwierdził, że “politycy uzasadniający ten wniosek mówili wprost, że chcą, by minister obrony narodowej nie reprezentował Polski podczas szczytu NATO”. – Co mogłoby najbardziej ucieszyć Rosjan? No właśnie absolutna kontynuacja tej linii, którą prowadzono przez ostatnie 8 lat – ocenił. Jak podkreślił, działania polskiego rządu są ukierunkowane na wzmocnienie bezpieczeństwa Polski, ponieważ “silni mają więcej sojuszników”.

Mówiąc o przyszłej obecność wojsk NATO w Polsce, szef MON tłumaczył, że będą to “trwałe bazy wojsk sojuszniczych na naszym terytorium”. Dodał, że decyzja o stworzeniu obrony terytorialnej (OT), jako piątego rodzaju Sił Zbrojnych, zyskała bardzo pochlebne opinie wśród amerykańskich polityków i wojskowych. – Już w tym roku na ścianie wschodniej zostaną usytuowane trzy brygady OT, wyposażone w najnowocześniejszą broń – zapowiedział.

(źródło telewiozjarepublika.pl)


Krótki komentarz. Szczerze pisząc czekam aż wszyscy ci co to w Antonim Macierewiczu widzieli wariata i co tam jeszcze najgorszego, sami przed sobą ze wstydu spalą się. Mam osobiste przekonanie, że nie miała Polska jeszcze takiego Ministra Obrony Narodowej jakim jest Macierewicz. To moim zdaniem kapitalny facet, co ma w głowie poukładane według tradycyjnych wartości, a zło nazywa złem.