Niemcy: Nastoletni Afgańczyk zaatakował siekierą pasażerów pociągu. Są poważnie ranni.

 

(pch24.pl) Do dramatu doszło na trasie podmiejskiego pociągu łączącego Wurzburg oraz Ochsenfurt, gdzie zaledwie 17 – letni Afgańczyk zaatakował współpasażerów siekierą oraz nożem. Jak informuje niemieckie ZDF, napastnik atakował z szaleńczą furią i uderzał na oślep, a także krzyczał „Allahu Akbar”. Ranił piąć osób, cztery z nich są w stanie ciężkim, natomiast ponad 14 znajduje się w głębokim szoku. Policja zastrzeliła mężczyznę, dzięki czemu prawdopodobnie nie doszło do poważniejszej tragedii.

ger1

Atak młodocianego Afgańczyka nastąpił w pociągu w pobliżu bawarskiego miasta Wurzburg. Frankfurt Allgemeine informuje, że trzy osoby, którym mężczyzna zadał ciosy znajdują się w bardzo poważnym stanie i zostały przewiezione do szpitala. Napastnik miał uderzać ofiary siekierą i ciąć nożem. W tym momencie trudno ocenić czy atak był szaleńczym wybrykiem, czy też zaplanowanym zamachem terrorystycznym z użyciem broni białej. Niemieckie media podkreślają, że mogłoby dojść do dużo większej tragedii gdyby nie interwencja policji. Mężczyzna po dokonania ataku, wysiadł z pociągu na stacji Heidingsfeld, gdzie natknął się na funkcjonariuszy policji z jednostki antyterrorystycznej, którzy zastrzelili agresywnego Afgańczyka.

Miejscowe władze przyznają, że wszystko wskazuje na to, że atak miał podłoże religijne, a napastnik był islamistą. Joachim Herrmann, rzecznik niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych informuje, że napastnik prawdopodobnie mieszkał w pobliskim obozie dla imigrantów, który znajduje się w miejscowości Ochsenfurt.

(źródło pch24.pl)


Krótki komentarz. To będzie narastało, nie chcę pisać, że teraz tak będzie każdego dnia, ale właśnie takie mam przekonanie. Za sprawą lewackich obłąkanych polityków wpuszczono do Europy ludzi, którzy taki sposób uznają za normalną formę wyrażania swego stanowiska. Barbarzyństwo w Europie narasta. Niestety ogłupiałe ludy zachodu kontynentu w zamian za obiecany święty spokój będą gotowe do oddania wolności i czego tylko od nich się zażąda. Oni już dzisiaj nie wiedzą, że Biblia poucza, aby nie stawać się niewolnikami ludzi.

W Polsce niech nikt nie pozwoli sobie na niefrasobliwość w myśleniu, że byłoby inaczej. Zapewniam, że byłoby dokładnie tak samo. Polacy nie są przygotowani na tego rodzaju zbrodnicze zachowania wyznawców skrajnego islamu.

Po pierwsze jesteśmy Narodem skrajnie rozbrojonym. Broni palnej w Polsce jak na bardzo drogie lekarstwo. Coś się wprawdzie ruszyło i Polacy chcą mieć pozwolenia na broń, ale wciąż wola polityczna nie jest taka jakiej byśmy oczekiwali. Po początkowych obietnicach ze strony obozu rządzącego zajęcia się na poważnie zmianami w broni palnej, nastąpiło tajemnicze milczenie. Państwo z PiSu nie myślcie beztrosko, że nie czekamy na zmiany…

Po drugie regulacje dotyczące przewożenia broni środkami komunikacji publicznej są zaprojektowane w trosce o bezpieczeństwo ewentualnych przestępców. Na podstawie art 35 ust. 3 ustawy o broni i amunicji wydane zostało rozporządzenie Ministrów Transportu i Gospodarki Morskiej oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 10 kwietnia 2000 r. Rozporządzenie dotyczy osób posiadających pozwolenie na broń i broni nie wymagającej pozwolenia w oparciu o przepisy ustawy o broni i amunicji, a zatem legalnych i praworządnych posiadaczy broni. Zgodnie z przepisami w środkach transportu publicznego, służących do przewozu pasażerów, broń przewozi się w stanie rozładowanym, bez amunicji w komorze nabojowej i w magazynkach nabojowych. Nawet broń do ochrony osobistej, ochrony bezpieczeństwa innych osób oraz mienia może być załadowana bez wprowadzonego naboju do komory nabojowej i przewożona w stanie zabezpieczonym.

Czasami mam wrażenie, że całe polskie prawo dotyczące posiadania broni jest tworzone w tym celu, aby idiota i nieudacznik, jakim jest zgodnie z przekonaniem twórców prawa, posiadacz broni jej nie zgubił, albo aby mu jej bandyci nie zabrali. Kiedy politycy przejdą z myślenia dziecinnego, przybierającego pozór racjonalności, na myślenie charakteryzujące się zaufaniem do praworządnych obywateli?