Makowiecki: Człowiek powinien mieć prawo do broni. Europa Zachodnia jest stracona.

– W dawnych czasach broń nie była czymś strasznym, szable wisiały na ścianach. Większość powstań była wykonywana przy pomocy prywatnego oręża. Nie można demonizować samej broni, bo broń sama nie zabija, a robi to człowiek. Człowiek powinien mieć prawo do zaopatrzenia się w bron palna. To co się dzieje w Europie powoduje to, że takie myślenie zyskuje coraz większy poklask – powiedział poeta i kompozytor Lech Makowiecki.

makowiecki

Zdaniem Makowieckiego zmiany w Polsce są dobrze rokujące. Jak dodał, kiedy rozpoczynał swoją przygodę z piosenkami patriotycznymi, to na koncerty przychodzili sami kombatanci, zaś teraz organizuje je młodzież. – Młodzież nadrabia to, co państwo im zabrało, czyli szkolenie wojskowe. Czasy idą wilcze, to bardzo potrzebne. W dawnych czasach broń nie była czymś strasznym, szable wisiały na ścianach. Większość powstań była wykonywana przy pomocy prywatnego oręża – dodał.

Kompozytor uważa, że w Polsce powinien być o wiele łatwiejszy dostęp do broni. Według niego kluczem jest edukacja społeczeństwa, a nie zakazy. Jak dodał, Szwajcaria słynie z tego, że każdy mężczyzna ma karabin maszynowy w domu, a nie słychać o tym, żeby dochodziło tam do ciągłych strzelanin. – Obywatele są świadomi, są wyedukowani, są przyzwoici. Trzeba w Polsce starannie selekcjonować ludzi i edukować, chodzi o przywrócenie moralności. Nie może być tak, że każdy pijak i narkoman ma prawo do broni, bo nie ma prawa. Europa Zachodnia jest stracona. Na szczęście mamy społeczeństwo monokulturowe, możemy chodzić bezpiecznie po ulicach – ocenił.


Krótki komentarz. Liczę, że głosy podobne do tego sprawią, że Prawo i Sprawiedliwość wreszcie zdecyduje się na rozsądny krok i odmieni komunistyczne prawo o broni palnej na przepisy racjonalne, na miarę dzisiejszych potrzeb. W Polsce mamy prawo o broni, które mówi o tym jak nie dać Polakowi pozwolenia na broń. Jest nam pilnie potrzebne prawo, które będzie mówiło jak Polak może otrzymać pozwolenie na broń. Patrząc na to jak wygląda Francja, Niemcy twierdzę, że to już jest sprawa życia i śmierci wielu z nas. Wciąż jeszcze wierzę na mądrość i rozsądek partii, która sprawuje władzę, ale szanowni państwo z PiS, już naprawdę nie ma na co czekać! Czy nie dostrzegacie, że cała Polska o to woła. Nie możecie sprawić, że będzie to dla Polaków zbyt późno… Wy za kordonami funkcjonariuszy BOR będziecie bezpieczni, a my w miastach i wsiach…

projekt 1