V kolumna w akcji, czyli Watykan wydaje oświadczenie.

Polscy politycy podsycają STRACH przed muzułmanami? Oświadczenie Watykanu. Zdaniem włoskiego dziennika “La Stampa”, powołującego się na oświadczenie opublikowane przez Watykan, polski rząd podsyca strach przed muzułmanami. Te obawy są podsycane przez niektóre partie poltyczne – miało zostać napisane w oświadczeniu.

Komunikat, który pojawił się na stronie Watykanu, to streszczenie raportu o sytuacji uchodźców w Polsce. Przygotował go rzecznik Episkopatu ks. Paweł Rytel-Adrianik. Duchowny podkreślił w raporcie, że Polska jest krajem jednorodnym etnicznie, a imigracja i uchodźcy to zjawisko nowe i dziwne dla przeciętnego Polaka. Ks. Rytel-Adrianik napisał również, że przez nasz kraj nie przebiega żaden ze szlaków, którymi poruszają się uchodźcy, a więc nie sposób porównywać doświadczenia Polski w tej kwestii z tym, przez co przechodzi większość europejskich państw. W dokumencie można także znaleźć informację, że cudzoziemcy w Polsce stanowią jedynie 0,4 proc. wszystkich mieszkańców.

W ten sposób rzecznik argumentuje “wielkie obawy”, jakie towarzyszą Polakom w związku z przyjmowaniem uchodźców. – Niestety te strachy są podsycane przez niektóre partie polityczne i oświadczenia polityków. To jest sztuczny tworzony lęk przez muzułmanami, choć w pewien sposób zrozumiały (ataki terrorystyczne). Polska graniczy z Niemcami, które mają dużą populację muzułmanów, a na granicach nie ma systematycznych kontroli – cytuje “La Stampa”. Zdaniem duchownego, ów lęk spowodowany jest “brakiem debaty publicznej, skomplikowanymi procedurami migracyjnymi i brakiem programów, które uczyłyby Polaków o różnorodności religijnej, etnicznej i rasowej.”

Ksiądz Rytel-Andrianik podkreślił, że Kościół w Polsce wspiera imigrantów. Caritas pomaga obecnie 3 tys. cudzoziemców rocznie. Gazeta “La Stampa” podsumowała, że polscy biskupi ws. uchodźców zgadzają sie z papieżem Franciszkiem.

Oświadczenie zamieszczone jest na oficjalnej internetowej stronie Watykanu. Jest to jednak nieco inna wersja niż ta, na którą powołuje się “La Stampa”. Nie ma w niej mowy o podsycaniu przez polskich polityków strachu przed muzułmanami. Oświadczenie możecie przeczytać tutaj.

(źródło se.pl)


 

Krótki komentarz. Wspominam o tym oświadczeniu, bo to działanie szczególnie niebezpieczne. Pod pozorem duchowego przekazu sączy się jad śmiertelnie trujący. My patrzymy na Niemcy, na Francję, widzimy co tam się dzieje, a ci truciciele z Watykanu każą nam mówić na to dobre. Dzisiaj był bardzo dobry materiał telewizji idź pod prąd z Marianem Kowalskim i pastorem Pawłem Chojeckim, zamieszczam tu ten materiał jako komentarz tego oświadczenia. Oglądajcie te programy, tam mówi się po polsku.