Teksas zezwolił na broń na posiadanie broni w campusach.

W stanie Teksas znanym z liberalnego podejścia do sprzedaży i posiadanie broni właśnie weszło w życie prawo, które dopuszcza jej obecność w instytucjach edukacyjnych.

Studenci i pracownicy uniwersyteccy powyżej 21 roku życia i posiadający odpowiednią licencję będą mogli posiadać pistolety będąc w salach wykładowych. Dotychczas było to zakazane. Zgromadzenie stanowe uchwalając nowe prawo stwierdziło, że poprawi to bezpieczeństwo 214 tysięcy studiujących w uczelniach na jego terytorium. Prawo wchodzi w życie akurat w 50 rocznicę masakry w campusie najbardziej prestiżowej uczelni w Teksasie Univeristy of Texas w Austin, gdzie zbrodniarz zabił 16 studentów strzelając z wieży zegarowej. Co ciekawe jednak pracownicy tej uczelni głośno sprzeciwiali się zezwoleniu na wnoszenie broni na jego teren. Twierdzili i twierdzą oni, że nowe prawo pogorszy, a nie polepszy bezpieczeństwo w ośrodkach akademickich. Zresztą prywatne uczelnie zachowały prawo do stosowania własnych restrykcji w zakresie broni.

(źródło kresy.pl)


 

Krótki komentarz. A jednak można rozszerzać dostęp do broni palnej, nie będą podejrzewanym o utratę zmysłów. Jest to możliwe pod warunkiem nie zważania na lewacką narrację o otaczającej nas rzeczywistości. Wszyscy, którzy wykazują elementarne zainteresowanie tematem wiedzą, że do głośnych medialnie strzelanin w USA dochodzi w strefach śmierci, dla niepoznaki nazywanych przyjaźnie gun free zones. To wiedza elementarna, skrzętnie zatajana w doniesieniach medialnych.

Po tej zmianie prawa w Teksasie nie będzie możliwa już masakra jakiej dopuścił się wyznawca ateizmu, strzelając do chrześcijan w college’u w Roseburgu, Oregon, USA. Pamiętajmy, że w każdym zakątku świata, czy to w USA czy w Polsce, panuje zasada:

ROMB cytat 12

Pamiętając o tej zasadzie, koniecznie stosujcie się do wezwania:

orzel polacy do broni