Czy Klub Strzelecki Legia Warszawa straci strzelnicę?

Jak informauje gazetapolska.pl, przyszłość Sekcji Strzeleckiej stołecznej Legii, stanęła pod znakiem zapytania. Podjęto decyzję o usunięciu jej z dzierżawionego od wielu lat terenu. W dniu 7 lipca br. warszawscy radni podjęli uchwalę o usunięciu jednej z najbardziej utytułowanych sekcji Legii Warszawa z zajmowanego od lat terenu u zbiegu ulic Czerniakowskiej i Łazienkowskiej. Zrzeszająca ponad 2 tys. osób Sekcja Strzelecka po blisko 30 latach nie tylko straci swoją siedzibę, lecz przede wszystkim położone w atrakcyjnym punkcie miasta strzelnice, które generowały dużą część zysków zarządzającego nią stowarzyszenia. Prezes Robert Matracki w rozmowie z „Gazetą Polską” przyznaje, że przyszłość sekcji, której zawodnicy stanowią trzon kadry narodowej Polski, jest dziś poważnie zagrożona. Trzeba będzie zwolnić kilkadziesiąt osób i poważnie ograniczyć działalność, co odbije się na członkach sekcji. Zaczynając od wyczynowych sportowców, na dzieciach i młodzieży kończąc. Czeka nas budowanie wszystkiego od nowa. Wszystko przez część radnych oraz władze Warszawy, które od wielu miesięcy nie ukrywały niechęci, a wręcz wrogości do naszej sekcji – podkreśla prezes Matracki.
Dlaczego prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz i mający większość w radzie Warszawy samorządowcy PO postawili krzyżyk na największym klubie strzeleckim w Polsce? Nie wiadomo. „GP” nie otrzymała odpowiedzi na pytania w tej sprawie przesłane do warszawskiego magistratu.

(źródło gazetapolska.pl)


 

Krótki komentarz. Czy do pani Gronkiewicz-Waltz zgłosił się może nabywca roszczeń spadkobiercy dawnego właściciela ego skrawka ziemi w Warszawie i chce reprywatyzować nieruchomość? Oj wszystko jest możliwe w wykonaniu polityka Platformy (anty)Obywatelskiej. Pamiętajcie, że pani Gronkiewicz-Waltz to koleżanka partyjna czerwonego komisarza Bieńkowskiej.

W czasie gdy baza strzelnic stanowi naprawdę poważny problem w Polsce, taka inicjatywa to poważna głupota. Z drugiej strony obecna władza powinna czym prędzej przystąpić do stworzenia narodowego planu budowy strzelnic. Orliki mamy, a potrzebne nam strzelnice, dużo strzelnic w całej Polsce. Ich budowa w całej Polsce to pilna sprawa. Przypominam przedwojenne zawołanie, które proszę zapamiętać raz na zawsze, bo jest nieustanie aktualne:

Być dobrym strzelcem to pierwszy obowiązek nie tylko żołnierza, ale każdego obywatela Rzeczypospolitej”.