Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi w 2016 r. wydał jedno pozwolenie na broń w celu ochrony osobistej.

 

W Łodzi jak w innych komendach wojewódzkich. Pozwolenia na broń w celu ochrony osobistej jak na lekarstwo. W 2016 r. wydano jedno pozwolenie na broń. Nie ma uzasadnienia, zatem nie wiemy z jakich powodów. Zapewne były ważne i uzasadnione, przecież inne nie mogłyby być.

Download (PDF, 140KB)

 

Czy ilość pozwoleń to skutek poważnej afery z pozwoleniem ministra Grabarczyka, po której poleciało kilka głów? Tego niestety nie wiem i nie próbuje się nawet domyślać.

O sprawie ministra Grabarczyka i co z niej moim zdaniem wynika pisałem obszernie we wpisie Na podstawie sprawy ministra Cezarego Grabarczyka. W konsekwencji wykrytych nieprawidłowości w WPA w Łodzie pojawił się nawet akt oskarżenia przeciwko łódzkim policjantom. Zainteresowanych odsyłam do wpisu Ciąg dalszy sprawy nielegalnych działań w sprawie pozwoleń na broń. Dzisiaj to tylko przypominam i wskazuję do czego może prowadzić utrzymywanie złego prawa. Cykl moich wpisów poświęconych pozwoleniom na broń do ochrony osobistej wykazuje, moim zdaniem, jak bardzo w tej mierze mamy złe prawo.