Mazowiecki Komendant Wojewódzki Policji w 2016 r. wydał pięć pozwoleń na broń do ochrony osobistej.

 

W tytule nie było miejsca ale trzeba doda już na wstępie, że pozwolenia zostały wydane tylko „swoim”. Czterech policjantów i jeden inspektor kontroli skarbowej stało się beneficjentami pozwolenia na broń do ochrony osobistej. Nie twierdzę oczywiście, że te przypadki nie były uzasadnione. Były jak wiele innych, które z góry są skazane na niepowodzenie, bo… no własnie, bo nie wiadomo z jakiego powodu wyłania się obraz z całej Polski wydawania pozwoleń na broń do ochrony osobistej głównie policjantom, a i to nie wszystkim.

Decyzje:

Download (PDF, 134KB)

Download (PDF, 143KB)

Download (PDF, 117KB)

Download (PDF, 159KB)

Download (PDF, 124KB)

Nie chce mi się nawet komentować szerzej tego stanu rzeczy. Przepisy są tak złe, że mamy co widać na obrazkach, które już dotychczas we wpisach temu tematowi wyświetliłem. Widać na nich tyle, że głównie cenne jest w Polsce życie wybranych policjantów. To moim zdaniem rysujący się obraz bezdusznego państwa, które z nieczytelnych powodów faworyzuje wąziutką grupę ludzi.

Pełne frazesów izolowanie Polaków od prawa posiadania broni, a tymczasem rzeczywistość wydaje się zupełnie oczywista. Czas na zmiany! Tego patologicznego prawa nie da się w sposób dalszy utrzymywać. Dalsze trwanie sprawi skutek tylko jeden, podważanie zaufania do instytucji państwa i patologizowanie postaw społecznych.