Weszliśmy w okres wojny.

My wspominamy rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, a niemiecka armia – Bundeswera – rozpoczęła szkolenie syryjskich uchodźców. Oczywiście będzie to szkolenie w umiejętnościach potrzebnych do powrotu do domu. To jednak legenda dobra dla idiotów. Bardzo ciekawa analiza tej wiadomości w dzisiejszym programie Kowalski&Chojecki, zachęcam do wysłuchania.

Może okazać się to pierwszy krok ku budowaniu siły zdolnej do kompleksowej pacyfikacji ludów Europy. Spedalone społeczeństwa – chciałem napisać, ale się powstrzymam. Zniewieściałe ludy Europy przecież lewacy będą musieli ujarzmić w jakiś definitywny sposób.

Odszukałem dzisiaj w Internecie komunikat polskiego radia ogłoszony po ataku Niemiec na Polskę w 1939 r. Wówczas ogłaszano: „A więc wojna, z dniem dzisiejszym wszelkie sprawy i zagadnienia schodzą na plan dalszy. Całe nasze życie publiczne i prywatne przestawiamy na specjalne tory. Weszliśmy w okres wojny. Cały wysiłek narodu musi iść w jednym kierunku. Wszyscy jesteśmy żołnierzami. Musimy myśleć tylko o jednym. Walka aż do zwycięstwa.”

Obawiam się, że takiego komunikatu nie usłyszymy, bo czas na jego ogłoszenie już minął. Nasi przewodnicy nie zauważyli, że zaczęła się wojna, zajmują się budowaniem socjalizmu, odnawianiem Unii Europejskiej, prowadzaniem zakazu handlu w niedzielę, prowadzą parlamentarny spór z pewnym prezesem i zdają się zupełnie nie dostrzegać rzeczywistego zagrożenia. Im dłużej to trwa obawiam się, że wielki strateg nie istnieje…

Jeżeli mamy się ostać w tym świecie, potrzebna nam Polakom mądrość, a mądrość ja definiuję tymi słowami z Psalmu 111:

IMG_15762

przypis:

IMG_1576