Decyzje KWP w Katowicach w przedmiocie odmowy wydania pozwolenia na broń w celu ochrony osobistej.

Przedstawiam uzyskane w trybie informacji publicznej decyzje wydane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach o odmowie wydania pozwolenia na broń w celu ochrony osobistej. Trochę trudno te decyzje komentować, no może poza jedną oczywiście zasadą odmową z uwagi na brak badania lekarskiego. W pozostałym zakresie brak mi słów, to jakaś alternatywna rzeczywistość, której reguł zupełnie nie pojmuję.

Przepisy są moim zdaniem tak złe jak tylko to sobie można wyobrazić. Jak bowiem pisać inaczej o przepisach, na podstawie których można wdawać takie jak niżej decyzje, które korzystają z domniemania zgodności z prawem. Jeden właściciel kantoru jest zagrożony, inny nie jest, jeden policjant łapiący bandziorów jest zagrożony, inny ma tylko subiektywne poczucie zagrożenia, ktoś kogo zabójstwo zlecono nie jest zagrożony, bo zleceniodawca siedzi. Przepisy, które pozwalają na tak daleko posuniętą uznaniowość muszą być negatywnie oceniane.

Najlepszy jest moim zdaniem komentarz: nie mamy pańskiego płaszcza i co pan mam zrobi.

Prezentuję decyzje, wniosku wyciągnijcie sami. Przed zapoznaniem się z poniższymi decyzjami zalecam uważną lekturę wpisu Pozwolenia na broń do ochrony osobistej wydawane przez KWP w Katowicach. Dopiero zestawienie decyzji poniższych z decyzjami pozytywnymi wydanymi przez KWP w Katowicach da pełny obraz rzeczywistości.

Download (PDF, 442KB)

Download (PDF, 377KB)

Download (PDF, 303KB)

Download (PDF, 657KB)

Download (PDF, 133KB)

Download (PDF, 316KB)

Download (PDF, 388KB)

Download (PDF, 363KB)

Download (PDF, 264KB)

10 

Download (PDF, 350KB)

11 

Download (PDF, 296KB)

12 

Download (PDF, 360KB)