USA, Minnesota: atakujący islamski nożownik zastrzelony, wiele osób uratowanych przez posiadacza broni palnej.

W miniony weekend w miejscowości St. Cloud, około 70 mil od Minneapolis (Minnesota USA), 22 letni Somalijczyk mieszkający od 15 lat w USA zaatakował w centrum handlowym. Przestępca z nożem w ręku zaatakował w sumie dziewięć osób. Co najmniej w jednym przypadku przed zadaniem ciosu pytał ofiarę czy wierzy w Allacha. Sprawcą okazał się Dahir Adan czarnoskóry student informatyki, a na pół etatu ochroniarz. 

Islamista został zastrzelony przez bohaterskiego byłego szefa policji lokalnej, Jasona Falconer, który przypadkiem był na miejscu zbrodni na zakupach. Prezydent Obama pochwalił Jasona Falconer za odwagę i szybkie działanie. Państwo Islamskie przyznało się do inspirowania zamachu, nazywając zamachowca “żołnierzem Państwa Islamskiego”.

minesota minesota2

(źródło telegraph.co.uk bbc.com)


Krótki komentarz. Za komentarz wystarczyłoby ta grafika:

ROMB cytat 12

Od wydarzenie minęło już kilka dni, a media w Polsce nie spieszą z informacjami o tym jak to w tym przypadku człowiek uzbrojony w broń palną zapobiegł większej masakrze. Natomiast media prześcigają się w informowaniu o przypadkach przestępczego wykorzystania broni palnej, nawet w zupełnie drobnych przypadkach. To zjawisko jest wywołane tym, że jesteśmy zanurzeni w kulturze, która ideologicznie jest uprzedzona do broni palnej. Uważam, właśnie z tego powodu, że tak ważne jest w Polsce odbudowanie kultury posiadania broni palnej. Nie chodzi w tym o to, aby każdy posiadał broń, ale chodzi o to, aby broń była postrzegana w oparciu o fakty, a nie wytwory medialnej rzeczywistości, skażonej chorobą pacyfizmu.

Czy uratowane ludzkie życie, a może i wiele ludzkich istnień nie powinny stanowić dostatecznego powodu do gromkich braw i publicznego chwalenia postawy człowieka, który nie obawiał się wykorzystać w dobrym celu broni palnej? Światowe media o tym wydarzeniu donoszą, polskie zanurzone w pasywistycznym oglądaniu świata nie czują powinności zawiadomienia o prawdzie, bo to trudna prawda o broni palnej… Oczywiście są nieliczne wyjątki, nie wrzucam wszystkich dziennikarzy do jednego worka lewicowości. W konsekwencji Polacy nie bardzo wiedzą jak z tą bronią jest w rzeczywistości.

Autopromocja: Na szczęście jest trybun.org.pl, miejsce do wolnej wymiany myśli i pokazywania prawdy o tym jak działa broń palna i jak wielkie korzyści niesie jej posiadanie!