Grupa Broń palna na Facebook została przywrócona do życia.

Po niedawnej blokadzie, Facebook przywrócił grupę Broń palna do życia. Bezpośrednio po zablokowaniu grupy złożyliśmy wniosek o ponowne jej sprawdzenie. Wywaliłem z ostrożności wszystkie posty, które miały w swojej treści słowa sprzedam lub kupię. Oczywiście żaden z nich nie dotyczył jakiegoś nielegalnego handlu bronią, dotyczył raczej jakiegoś wyposażenia lub zwyczajnie posiadacz pozwolenia pytał o opinie na temat broni.

Pomyślałem, że jakiś powód administracja Facebooka musi mieć, aby zmienić swoje zdanie. Zatem cięliśmy z jeszcze jednym adminem posty bezlitośnie. Po ponownym sprawdzeniu okazało się, że teraz grupa spełnia wymagania.

grupa

W komunikacie o zablokowaniu było wyraźne oczekiwanie Facebook aby zmienić nazwę grupy. Tego nie uczyniliśmy, pomimo tego grupa została reaktywowana. Szczerze pisząc tak jak nie wiem z jakiego powodu grupa została zablokowana, tak nie wiem co sprawiło, że powołano ją ponownie do życia.

Może wpływ miał smród jaki zaczął roznosić się w Internecie z powodu niemiłego zachowania administracji Facebooka? Zakładam, że milczenie niewiele by pomogło, a dość duże oburzenie z powodu zablokowania grupy chociaż mogło wpłynąć na administrację Facebooka. Słusznie skomentował całą sprawę profesor Katzer z Koszalina:

katzer

Ta blokada to zarazem nauczka na przyszłość. Tylko nie wiem jaka rada na przyszłość. Sam nie wiem czego się wystrzegać, aby nie zaliczyć ponownego bana. Powód zablokowania i zdjęcia blokady jest dla mnie naprawdę niejasny. Zatem grupa działa, zapraszam do uczestnictwa.

grupabronpalna