“Oni nie rozróżniają praworządnych posiadaczy broni od przestępców”

Dzisiaj kilka słów dla tygodnika ABC o poruszanej już przeze mnie sprawie zamknięcia grupy Broń palna na Facebook. W publikacji pod tytułem “Oni nie rozróżniają praworządnych posiadaczy broni od przestępców”, starałem się opowiedzieć co w związku ze sprawą myślę. Zapraszam do zapoznania się z całością mini rozmowy ze mną, którą prowadził red. Arkady Saulski.  Więcej…

ABC

Sprawa jest o tyle istotna, że przy tej okazji może uda się zwrócić uwagę świata medialnego na dwie sprawy. Pierwsza to cenzura, druga to sprawa dostępu do broni. Obie te sprawy, jednej brak a drugiej istnienie, są niezwykle ważne dla prawidłowego rozwoju społeczeństwa polskiego. Z cenzurą nie da się prowadzić debaty publicznej o broni palnej. To nic, że Facebook to przedsięwzięcie niepubliczne. Jak się na siebie przejęło metodę na komunikację społeczną, nie wolno robić z tego karykatury.

Druga sprawa to problem publicznej dyskusji o broni palnej. Grupa Broń palna powstała na skutek dostrzeganej wyraźnie potrzeby społecznej zmiany prawa o broni. Grupy nie ma, ale potrzeba zmiany pozostała. Mam nadzieję, że przy tej okazji ponownie o tym zabrzmi w medialnym przekazie.