Dlaczego Polacy powinni mieć broń?

Uzasadnień odpowiedzi pozytywnych na tytułowe pytanie jest naprawdę wiele. Każde uzasadnienie może okazać się prawdziwe i dobre. Im więcej słów przemawiających za prawem Polaków do posiadania broni tym lepiej. Niech dyskusja o broni się toczy, naszym zadaniem włączać w nią co raz więcej Polaków. W internecie pojawił się, moim zdaniem, bardzo ważny wątek, opowiedziany w krótkim filmie. Oczywiście ten film nie prezentuje niczego nowego. Jednak jest ważny, bowiem w bardzo przystępny sposób pokazuje zasadniczą prawdę.

Prawda, która jest opowiedziana w tym filmie nie może być zakłamana, nie można jej nawet przemilczać. Ta prawa to fundament istnienia, pierwszorzędne uzasadnienie naszego prawa do broni. Prawa, którego w Polsce wciąż nie mamy, na skutek woli rządzących.

Choćby prawa do broni odmawiano nam śpiewając bogoojczyźniane pieśni, wygłaszając patriotyczne referaty, zawsze będzie to maskowanie wrogiej wobec nas postawy. My Polacy doświadczeni przeróżnymi kataklizmami nie mamy prawa wierzyć żadnemu politykowi, który nam prawa do broni odmawia lub utrzymuje nas w permanentnym stanie rozbrojenia.