Wystawa broni palnej strzeleckiej w Połczynie Zdroju.

W sobotę 5 listopada 2016 r. od godziny 10 do godziny 14, w Połczynie Zdroju, w Galerii Kina “Goplana”, członkowie stowarzyszenia Towarzystwo Strzeleckie w Koszalinie zaprezentują broń palną z okresu międzywojennego oraz broń palną będącą aktualnie na wyposażeniu wojsk, w tym Wojska Polskiego.

 

Na tydzień przed Narodowym Świętem Niepodległości, można powiedzieć, że w ramach obchodów kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości, będziemy prezentowali w Połczynie Zdroju broń palną. Broń to element naszej kultury. Jest wpisana na sztywno w pojęcie polskiego patriotyzmu. Bez broni Polska by dzisiaj nie istniała, bez broni istnienie Polski nie jest możliwe.

 

Na wystawie będzie kolekcja pistoletów VIS, będzie można zobaczyć również broń palną strzelecką z okresu międzywojennego oraz z czasów pożogi wojennej. Nie zabraknie również nowoczesnej broni palnej, która dzisiaj jest na wyposażeniu Wojska Polskiego, w tym jednostek specjalnych. W trakcie wystawy będzie można również uzyskać informację o tym, w jaki sposób można w Polsce zdobyć pozwolenie na broń.

 

plakat broń