„Ruch proobronny jest bardzo ważnym elementem przygotowania społeczeństwa na sytuację kryzysową.”

Ruch proobronny jest bardzo ważnym elementem przygotowania społeczeństwa na sytuację kryzysową, na sytuację zagrożenia – mówił w Mińsku Mazowieckim, szef MON Antoni Macierewicz. – W przyszłym roku będę dążył do tego, by wychowanie obywatelskie obejmowało także przysposobienie wojskowe – zapowiedział.  Dodał także, że będzie zmierzał do tego, aby w roku następnym taki przedmiot obejmował wszystkich uczniów, a organizacje proobronne mają być dobrym wstępem do powszechnego przywrócenia przysposobienia wojskowego w szkołach.

macier

(źródło tvp.info)


Krótki komentarz. Gdy czytam o tej o podobnych deklaracjach ministra Macierewicza mam wrażenie, że już tylko krok dzieli Ministra Obrony Narodowej od wygłoszenia tezy o konieczności rozszerzenia możliwości posiadania broni palnej przez praworządnych i zdrowych psychicznie Polaków. To jednak moja ocena, myśl, która powinna być poprzedzona słowami: moim zdaniem.

Czy ta ocena jest prawdziwa i czy Antoni Macierewicz ma na tyle otwarty umysł, aby tą konieczność dostrzec i zrozumieć? Na to pytanie nie znam niestety odpowiedzi. Trzeba robić swoje, moim zdaniem jest nadzieja na pozytywne zmiany.