Błaszczak o dostępie do broni, a ja apeluję o wzmożenie nacisku na posłów.

TV Republika: Kukiz 15 ustawę przekazał do biura bezpieczeństwa narodowego i spotkała się ona z dobrymi opiniami. Partia powołała się na dane, wg których na 1000 Finów jest 300 pozwoleń na broń, na 1000 Czechów – 30 pozwoleń a na 1000 Polaków – 2,5.

blaszczak_37

– To musi być dokonane w odpowiedzialny sposób. Nie będzie dobrego efektu i stworzenia możliwości obrony, kiedy rozdamy broń obywatelom. W Finlandii jest bardzo liczna obrona terytorialna, my też ją tworzymy i WOT będzie dysponował bronią. To będzie proces, w którym obywatele muszą być bezpieczni, przeszkoleni, znać zasady itp.

(źródło TV Republika)


 

Krótki komentarz. Czy ktoś ma pomysł jak sprawić aby politycy czytali to o czym mają odwagę publicznie wyrażać swoje zdanie? Czy ktoś ma pomysł jak sprawić, aby nie mówili treści zaczerpniętych z Gazety Wyborczej, szczególnie gdy są politykami Prawa i Sprawiedliwości? Skąd pan minister Błaszczak wziął tezę, że projekt ustawy złożony w Sejmie przez posłów Kukiz’15, przewiduje rozdawanie Polakom broni? W projekcie przecież, wprost to wynika z pierwszych jego artykułów, zachowana jest zasada reglamentacyjnego dostępu, na zasadzie pozwolenia na broń palną. Naprawdę nie rozumiem z jakiego powodu pan Błaszczak czyni takie wypowiedzi, zupełnie w stylu byłego milicjanta Jerzego Dziwulskiego?

Ale dobra nie chcę krytykować, może informacja jest na stronach TV Republika niepełna. Może powinienem jako prezes całkiem sporego już ruchu społecznego ROMB spróbować umówić się panem ministrem Błaszczakiem na spotkanie, w celu  szczegółowego zaprezentowania tego co jest w proponowanym przez nas projekcie ustawy o broni i amunicji? Chyba tak uczynię i uprzejmie takie spotkanie zaproponuję, tak jak zaproponowałem panu ministrowi Antoniemu Macierewiczowi.

Zanim to jednak nastąpi, mam pomysł, którego bez was w żaden sposób nie wykonam. Apelowałem o odwiedzanie posłów Kto może chodzić niech odwiedzi miejscowego posła i domaga się poparcia w głosowaniach projektu ustawy o broni i amunicji! O ten wysiłek nadal proszę. Drukujcie opracowanie dr Gurtowskiego i przekazujcie posłom wyrażając oczekiwanie wsparcia projektu ustawy. Ja jednak nie o tym. Dzisiaj przez cały dzień mój pomocnik spisywał ze stron internetowych adresy mailowe do posłanek i posłów. Elektronika ma tą zaletę, że można korzystać z niej i próbować nawiązać bezpośrednią komunikację. Poniżej pełny wykaz adresów emailowych, proszę także o formę społecznego nacisku przez pisanie do posłów wiadomości email i domaganie się poparcia dla projektu ustawy o broni i amunicji. W wiadomości email można również wkleić link do opracowania dr Gurtowskiego.

 

Wykaz adresów email do posłów:

Download (XLSX, 43KB)

 

Jeszcze dzisiaj zamierzam rozesłać list o treści takiej (wersje dla pani i pana posła):

Download (DOCX, 41KB)

Download (DOCX, 41KB)