Zwolenniczka prawa szariatu została sekretarzem stanu w Berlinie.

Nowa sekretarz stanu berlińskiego senatu Sawsan Chebli popiera wprowadzenie prawa szariatu w Niemczech. Została wybrana na stanowisko przez zwycięską koalicję lewicową. Sawsan Chebli jest córką palestyńskich imigrantów. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna m.in. za koordynacje spraw federalnych. Nowa sekretarz stanu zwróciła na siebie uwagę, dzięki wychwalaniu prawa szariatu. Kobieta nie chce ukrywać, że popiera szariat, jej zdaniem byłby kompatybilny ze świeckim społeczeństwem niemieckim. Krytykuje również partię antyimigrancką AfD. „Mój ojciec jest zagorzałym muzułmaninem i ledwo umie mówić po niemiecku, nie umiejąc czytać ani pisać, ale jest on bardziej zintegrowany z Niemcami niż wielu działaczy Alternatywy dla Niemiec” – mówiła Chebli w wywiadzie dla Franzfurter Allgeimeine Zeitung. Oskarżyła Niemców, że nie wiedzą nawet, co to prawo szariatu. „Wszyscy mówią o szariacie, ale mało kto wie, co oznacza szariat. W dużej mierze reguluje stosunki między Allahem a człowiekiem” – mówiła.

Miastem rządzi koalicja socjaldemokratycznej SPD, Zielonych i postkomunistycznej Lewicy. Samorządowcy chcą, aby w Berlinie powstało więcej multikulturowych szkół, które będą uczyć również języka arabskiego. Jak informuje Berliner Zeitung, powstanie kolejnych niemiecko-tureckich i pierwszych niemiecko-arabskich szkół to fundamentalny krok w edukacji, zwłaszcza dla Zielonych.

(źródło ndie.pl)


 

Krótki komentarz. Zastanawiam się skąd bierze się jednostronna miłość Jarosława Kaczyńskiego do Europy. Może to nie jest miłość do obecnej Europy tylko do odwzorowania Europy w świadomości lidera PiS. Dlaczego Jarosław Kaczyński zdaje się nie odbierać informacji, że Europa jest zainfekowana poważną chorobą, której nie dostrzega i nie podejmuje leczenia? Dlaczego Jarosław Kaczyński nie odbiera informacji, że kontakt z tym chorym może spowodować zarażenie się śmiertelną chorobą? Może po prostu ja czegoś nie rozumiem… progres2

Powyżej dowód na to, że Niemcy – niewątpliwy lider w Europie – coraz bardziej i bardziej pogrążają się odmętach obcej nam cywilizacji bliskowschodniej. Moim zdaniem Francja jest już zgubiona, ale okazuje się, że Niemcy intensywnie zmierzają w tym samym kierunku. Marsz przez instytucje to znana od lat metoda komunistów na przejmowanie władzy nad światem. Islam zdaje się wybrał ten sam kierunek. Powoli, przy pomocy ładnych twarzy, postępuje zajęcie miejsc, które stanowią prawo. Skończy się to bardzo źle.

Miałem nadzieję, że Polska pod rządami PiS odmieni swoje oblicze. Niestety zawiodłem się trochę i przyznaję to ze smutkiem. Oczywiście rząd PiS czyni dobre zmiany, może chociaż Polskę uda im się odkomunizować, odebrać przeróżne szemrane przywileje… Nie mogę jednak tego rządu traktować inaczej jak rząd przejściowy, tymczasowy rząd, po którym kiedyś przejdzie czas na rządy wolnych Polaków. Rząd socjalistyczny stworzony przez PiS w dłuższej perspektywie nie jest w stanie Polakom zaproponować niczego innego, niż państwa eurokołchozu proponują swoim poddanym. Ciepła woda w kranie i wolność na długość łańcucha, a łańcuch w imię bezpieczeństwa jest coraz bardziej skracany.