Kto posiada pozwolenie na broń do roboty, bezbronny naród polski potrzebuje pomocy!

Praca u podstaw to nasze wspólne zadanie. Wszyscy jesteśmy Polakami musimy się oddolnie organizować szczególnie w tej dziedzinie, którą niechętnie traktuje tzw. władza. Nie muszę wyjaśniać i tłumaczyć, że strzelectwo w Polsce jest źle traktowane przez każdą po kolei władzę. PiS w tej dziedzinie niestety także zawodzi.

Z istoty rzeczy wpis mój kieruję do posiadaczy broni w celu sportowym i kolekcjonerskim. To dwa rodzaje pozwoleń, które się bardzo dynamicznie po 2010 roku rozwijają, dając zarazem najszersze możliwości. Inne pozwolenia w zasadzie są zarezerwowane dla szczególnych grup społecznych, szczegółowe objaśnienie pomijam kto jest zainteresowany ten wie o co chodzi.

Uważam, że każdy kto posiada pozwolenie na broń palną w celu sportowym lub kolekcjonerskim ma powinności wobec tych co pozwolenia jeszcze nie mają. Powinności społeczne, niczym nie sankcjonowane, w istocie dobrowolne i uzależnione wyłącznie od wewnętrznego przekonania. Powinności zarazem wynikające z naszego wspólnego interesu. Nasz polski, wspólny interes jest taki, aby jak najwięcej praworządnych Polaków miało w domu broń palną. Jesteśmy naprawdę w tych niespokojnych czasach kompletnie rozbrojonym narodem.

Ten kto nie ma pozwolenia na broń, też ma powinności wobec tych co nie mają. To powinności dokładnie takie same, tylko poprzedzone koniecznością osobistego uzyskania pozwolenia na broń.

Każdy z nas, którzy posiadamy pozwolenie na broń gdyby namówił na posiadanie broni w miesiącu tylko jedną osobę, w przeciągu roku ilość posiadaczy broni zwiększyłaby się wielokrotnie. A gdyby każda z osób, która zachęcona i uzyskała pozwolenie także zastosowałaby się do tej zasady, ilość pozwoleń na broń w Polsce by przyrastała naprawdę błyskawicznie. Pewnie nawet by się dało opracować jakiś wzór obrazujący skalę potencjalnego przyrostu posiadaczy broni.

W związku z pozwoleniem na broń są koszty, to prawda. Bezpieczeństwo siebie i rodziny jednak jest bezcenne i nie można żałować na ten cel wydatków. Pojawiają się w związku z posiadaniem broni obowiązki przynależności do klubu, nauki strzelania, udziału w zawodach. Uzyskanie prawa jazdy także nie następuje z dnia na dzień, a nikt nie kwestionuje konieczności posiadania tego rodzaju dokumentu. Uważam, że pozwolenie na broń powinno być traktowane jako dokument zazwyczaj przez Polaka posiadany.

Polacy wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że pozwolenie na broń jest naprawdę w zasięgu ręki. Odkłamanie tego to zadanie dla nas, którzy już pozwolenia posiadamy. Każdy z nas wie jak pokonać drogę do pozwolenia na broń i każdy powinien tą drogę wskazywać innym. Aby było zachęcająco, aby obrazem przyciągać spowodowałem przygotowanie infografiki. Proszę o jej wykorzystywanie. Na portalach społecznościowych, w drodze korespondencji email, w każdy dowolny sposób można zachęcać znajomych bliższych, dalszych do zapytania o drogę uzyskania pozwolenia na bron. Wiem, że to się dzieje, ale wzmóżmy jeszcze nasze wysiłki, czas płynie szybko, a jakoś tak wokoło robi się niespokojnie.

A zatem:

Kto posiada pozwolenie na broń do roboty!

Bezbronny naród polski potrzebuje pomocy!

Samo się nie zrobi!