Szef MSW i Prezydent: „Kupujcie broń do obrony przed super holokaustem przygotowywanym przez islamskich terrorystów.”

Tytułowe zdanie, to słowa jakie wypowiedział Minister Spraw Wewnętrznych oraz Prezydent do czeskich obywateli. Niestety nie chodzi ani o ministra Mariusza Błaszczaka ani o Prezydenta Andrzeja Dudę, a o Ministra Spraw Wewnętrznych Republiki Czeskiej Milovana Chovaneca oraz Prezydenta Republiki Czeskiej Milosa Zemana.

Jak informuje express.co.uk takie słowa zachęty do kupowania broni wypowiedział minister spraw wewnętrznych Republiki czeskiej w ramach kampanii informacyjnej promującej nowe rozwiązania konstytucyjne w zakresie posiadania broni palnej. Czeskie MSW podjęło już inicjatywę szybkiego uchwalenia zmian w czeskiej konstytucji, których celem jest zapewnienie obywatelom Czech prawa do posiadania i noszenia broni oraz możliwości jej użycia w sytuacji zagrożenia terrorystycznego.

Obecnie w Czechach liczących 10,5 miliona obywateli jest 300.000 posiadaczy pozwoleń na broń palną, którzy posiadają około 800 000 egzemplarzy broni. Coraz więcej Czechów uzyskuje pozwolenia na broń i ta sytuacja się nie zmieni.

(źródło express.co.uk)


 

Krótki komentarz. Żadnego z rządzących Polską polityków nie stać na takie słowa prawdy. Nasi sąsiedzi mają w tym zakresie błogosławieństwo od Boga, my nie mamy. To do Czechów ich prezydent i ich minister wypowiada takie mądre, zachęcające do posiadania broni i przyjazne zdanie. Nasi politycy zapewniają nas raczej, że jesteśmy przed terroryzmem zabezpieczeni, a jak kto się domaga pozytywnych zmian w prawie o broni to jest żądnym pieniędzy gun lobby.

Konieczne jest też pokazywanie Polakom dobrych przykładów z sąsiednich Czech. Powyższa informacji jest już nie pierwszym pozytywnym przykładem. Wcześniej były następujące wpisy: Czechy konsekwentnie przeciwko projektowanej europejskiej dyrektywie zaostrzającej zasady nabywania i posiadania broniCzeskie MSW przygotowuje konstytucyjne prawo do posiadania i noszenia broni w celu ochrony życia, zdrowia i mieniaZmiany konstytucyjne w Czechach, zapewniające prawo do broni dla obywateliProszę o rozpowszechnianie tej wiadomości. Polski rząd póki co w tej sprawie niczego nie pojmuje, a my musimy domagać się w tej sprawie pozytywnej zmiany. Pokażmy politykom PiS jak wygląda normalny dostęp do broni na czeskim przykładzie. Pokażmy im jak jak przyjaźnie mogą do obywateli mówić przedstawiciele najwyższych władz w sprawie dostępu do broni. To nasz obowiązek aby oddolnym naciskiem wymusić na rządzie PiS zmianę póki co antyobywatelskiej polityki dostępu do broni.