Bandyta zastrzelony gdy usiłował obrabować sklep – sprawiedliwość otrzymał niezwłocznie.

Dwóch mężczyzn z bronią weszło do sklepu w hrabstwie Cobb w stanie Georgia. Chcieli obrabować sklep z bronią. Sprzedawca był uzbrojony i niezwłocznie podjął obronę. W efekcie wymiany strzałów zginął jeden z bandytów zginął. Całość zdarzenia trwała nie więcej niż minutę.

Amerykański portal LiveLeak tytułuje informację medialną: Idiota próbuje obrabować sklep – natychmiast odbiera sprawiedliwość.

(źródło liveleak.com)


Mój komentarz. Bardzo mi się publiczne opisywanie spraw zgodnie z prawdą w oparciu o sądy moralne. Prawdą zaś jest to, że złoczyńca, który został zastrzelony odebrał sprawiedliwość niezwłocznie i na miejscu. Zastrzelenie go przez napadniętego człowieka było sprawiedliwe. Niewyobrażalne wręcz w polskiej rzeczywistości tego rodzaju publiczna ocena sprawy. Tym różnimy się od społeczeństwa amerykańskiego, że tam jeszcze rzeczywistość jest tak, że tam publicznie wypowiada się oceny moralne.

U nas po pierwsze sprzedawca ze sklepu z bronią nie bardzo odważyłby się na takie zachowanie. Widmo wielu lat w kryminale skutecznie zniechęca do stanowczej obrony. Po wtóre nie bardzo wierzę aby polscy dziennikarze zdolni byli do tego rodzaju ocen. Na szczęści jest internet i nie potrzebujemy dziennikarzy, aby rozpowszechniać prawdziwe oceny.