Wytwórnia Broni Popiński – polski producent broni strzeleckiej.

My tu wzdychamy do Fabryki Broni “Łucznik” Radom, tam wszystko idzie powili, aby rodzimy producent rozpoczął zaopatrywanie rynku cywilnego. Okazuje się, że mamy w Polsce dynamicznie rozwijającego się producenta broni palnej strzeleckiej, zaopatrującego rynek cywilny. Wytwórnia Broni Popiński. Ja także mam karabin z tej wytwórni, dostarczony przez przedstawiciela producenta, firmę Progres.

Wytwórnia Broni Jacek Popiński to jeden z najprężniej rozwijających się podmiotów prywatnych polskiego sektora zbrojeniowego. Niewielki zakład ślusarski i kuźnia broni starodawnej przez lata przeobraziły się w wysoce zaawansowany zakład produkcyjny. Po uzyskaniu koncesji, firma zaczęła rozwijać kooperację przemysłową z innymi przedsiębiorstwami z branży. Cenne doświadczenie oraz olbrzymie inwestycje poniesione na rzecz rozwoju zakładu umożliwiły ukierunkowanie profilu działalności na konkretny wyrób. Obecnie WBP specjalizuje się w produkcji broni palnej, w szczególności karabinków 7,62x39mm w wersjach na rynek cywilny i wojskowy. Posiadamy nowoczesny park maszynowy do obróbki metalu i drewna oraz wtrysku plastiku uzupełniony przez najnowszą aparaturę kontrolną. Nasz dział konstrukcyjny umożliwia samodzielne projektowanie i wdrażanie nowych detali. Bardzo duży nacisk kładziemy na kontrolę jakości, gwarantując zgodność z technologią i najwyższą precyzję wykonania. Zakład rozwija się dynamicznie, stawiamy na ciągły postęp i nowe wdrożenia produktowe. Wkładamy wiele pasji we wszystko co robimy, sami jesteśmy strzelcami, zatem gorąco zachęcamy, aby zaufać marce WBP i przyczynić się do dalszego rozwoju w 100% polskiego producenta.

Na you tube jest kilka filmików prezentujących broń tej wytwórni.


 

Widać, że wytwórnia jest w fazie rozwoju. WBP to nie jest jeszcze duża fabryka. Niezmiernie się cieszę, że tego rodzaju zakłady istnieją, chociaż jest ich zdecydowanie za mało. Zapewne zaczęły lepiej funkcjonować po zmianach ustawy o broni w 2011 roku. Rynek broni w Polsce to wyjątkowo niestabilna i niszowa dziedzina gospodarki. Od grymasu i pospolitej głupoty polityków jest uzależnione powodzenie interesów.