Czy pęka medialna zmowa milczenia?

We wpisie Rząd czeski tłumaczy swoim obywatelom jak walczyć z terrorystami: Strzelajcie do nich sami narzekałem pisząc: 

Czesi walczą dzielnie o ten element naszej cywilizacji, a polski rząd milcząco akceptując wprowadzanie w życie szalonego planu komunisty Altiero Spinellego. Milczy, chociaż Polaków przed niebezpieczną utopią ma obowiązek bronić Rzeczpospolita! Milczy, bo do tego milczenia zobowiązuje drzemiący w ich głowach socjalizm? Czy milczy bo nic nie wie i nic nie rozumie z tego co w tej sprawie się w Czechach i Europie dzieje?

Milczą też media w Polsce. Nie dostrzegłem aby jakikolwiek z przekaźników wiadomości tzw. głównego nurtu, zawiadamiał Polaków o tym jak mądre słowa wypowiada do Czechów ich rząd i Prezydent. Informacja o sprawie pojawiła się w internetowych mediach np. iPP TV, nie docierających póki co do milionów Polaków. O to milczenie mediów mam pretensję. Czy to tak już ogłupiałe i wyćwiczone środowisko, które podskórnie wyczuwa o czym wolno, a o czym nie wypada w Polsce pisać? Czy na temat wielomiesięcznych już zmagań Czechów, jakże ważnych jako przykład dla Polski, obowiązuje medialna zmowa milczenia?

W czwartkowym Fakcie pojawił się artykuł poświęcony planom Czechów na wpisanie prawa posiadania broni do konstytucji. Artykuł znajdziecie na przedostatniej stronie gazety.

Download (PDF, 258KB)

Dobrze! Milczenie zostało przerwane, a temat powoli wdziera się do obiegu. Może nie są to jeszcze okładki czasopism i gazet, a temat na to zasługuje, ale to już jest coś.

Wpisałem w google frazę: fakt Czesi zmieniają konstytucję i okazało się, że również Gazeta Wyborcza już 3 stycznia 2017 roku zawiadamiała o sprawie. Nie zauważyłem wcześniej, przepraszam redaktorów z GW, że wrzuciłem ich do worka z napisem zmowa milczenia.