John R. Lott w Sejmie z wykładem pt. „Jak broń w rękach obywateli wpływa na przestępczość”. Zapraszamy posłów na wykład!

W Sali Kolumnowej (zmiana sali – wykład w sali Senackiej) Sejmu, 25 stycznia 2017 roku o godzinie 10-12 będzie miał miejsce się wykład Johna R. Lotta:

Jak broń w rękach obywateli wpływa na przestępczość.

Temat spotkania nawiązuje do dyskusji trwającej nie tylko w Polsce (złożony w Sejmie przez grupę posłów projekt nowej Ustawy o broni i amunicji), ale także na poziomie Unii Europejskiej (projekt nowej dyrektywy o broni).

John R. Lott to amerykański ekonomista i socjolog. Autor licznych tekstów analitycznych i publicystycznych oraz m.in. książki „More Guns, Less Crime” („Więcej broni, mniej przestępstw”), która wywarła wielki wpływ na amerykańską dyskusję o dostępie do broni. Jego najnowsza książka nosi tytuł „The War on Guns” („Wojna z bronią”).

Spotkanie będzie okazją do skonfrontowania swoich przekonań, wyobrażeń i uprzedzeń, dotyczących posiadania broni, z naukową analizą jego skutków.

Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne.

John R. Lott jest już w drodze do Europy. Zaprezentuje swoje wykłady na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii, w Belgii oraz w polskim Sejmie.

Na wykład zapraszamy przede wszystkim posłów na Sejm oraz Senatorów RP. Ten szczególnie ceny wykład pozwoli wysłuchać amerykańskiego naukowca, który zawodowo zajmuje się badaniem zjawiska dostępu do broni palnej. Dostęp do broni palnej nigdzie nie jest tak rozpowszechniony jak w Stanach Zjednoczonych. Wiedza ekspercka kogoś kto jest wieloletnim badaczem wpływu dostępności broni palnej na procesy społeczne, jest szczególnie cenna i przydatna w debacie publicznej jaka prowadzona jest w Polsce.

Uzupełnienie.

Nastąpiła zmiana sali. Wykład odbędzie się w Sali Senackiej, a nie w Sali Kolumnowej.