Łukasz Warzecha, Do Rzeczy: „Czesi dojrzeli, Polacy nie?”

Na internetowych stronach tygodnika Do Rzeczy artykuł redaktora Łukasza Warzechy. Już tylko wstęp pobudza do myślenia
Gdy widać już było, że PiS ma duże szanse na zdobycie władzy, napisałem kilka tekstów, w których przestrzegałem, że partia Jarosława Kaczyńskiego jest z gruntu etatystyczna i jeśli ktoś oczekuje, że jedną ze zmian w razie jej zwycięstwa będzie zwiększenie zakresu wolności obywateli, to grubo się rozczaruje. Miałem rację.

Podczas niedawnego pobytu w Gdańsku prezes PiS spotkał się z działaczami swojej partii. Jedna z obecnych na spotkaniu pań – tak się składa, że wielbicielka sportów strzeleckich – zadała prezesowi pytanie o racjonalizację dostępu do broni palnej. Jarosław Kaczyński odparł, że to nie czas, że Polacy nie są gotowi i że chodzi tu o czynnik kulturowy. Więcej…

Bezwzględnie musimy pokonać niemoc i przekonać polityków do koniecznej zmiany prawa. Ta skorupa pęka, a nasza rola to wzmożenie nacisku i oczekiwań społecznych. Na nic narzekania, na nic złorzeczenie – a to tak często spotykam w internetowych komentarzach. Ważne jest pisanie do posłów, chodzenie do nich, domaganie się pilnej zmiany prawa. Możliwość zmiany jest w zasięgu naszych możliwości.

Tylko działanie musi być działaniem, a nie internetowym pisaniem zgorzkniałych komentarzy. Naprawdę tak wiele się dzieje w Polsce w sprawach dotyczących broni. Niemal nie nadążam pisać wpisów na blogu. To mnie przekonuje, że wiele zmian jest w Polsce możliwe.