Hymn Polski to pieśń bojowa, a chcą zrobić z nas…

Jeszcze Polska nie zginęła,
Kiedy my żyjemy.
Co nam obca przemoc wzięła,
Szablą odbierzemy.

Marsz, marsz Dąbrowski,
Z ziemi włoskiej do Polski.
Za twoim przewodem
Złączym się z narodem.

Przejdziem Wisłę, przejdziem Wartę,
Będziem Polakami.
Dał nam przykład Bonaparte,
Jak zwyciężać mamy.

Marsz, marsz…

Jak Czarniecki do Poznania
Po szwedzkim zaborze,
Dla ojczyzny ratowania
Wrócim się przez morze.

Marsz, marsz…

Już tam ojciec do swej Basi
Mówi zapłakany –
Słuchaj jeno, pono nasi
Biją w tarabany.

Marsz, marsz…


O zgrozo, analiza tekstu Hymnu Polski prowadzi do przekonania, że to pieśń wojenna, zachęcająca to zabijania wrogów. Tekst Mazurka Dąbrowskiego przeczy ideałom pacyfizmu i braterstwa między narodami, które tak drogie były Altiero Spinellemu, ojcowi Unii Europejskiej. Hymn zachęca do stosowania przemocy dla osiągania celów narodowych, jest nacjonalistyczny na wskroś, kultywuje militaryzm. To wręcz pieśń ksenofobiczna, przeczącą najważniejszym ideałom Unii Europejskiej. O radości iskro bogów, jasność twoja wszystko zaćmi, złączy co rozdzielił los, wszyscy ludzie będą braćmi… Te słowa nie dadzą się pogodzić z militarystycznym przesłaniem Hymnu Polski. 

Tak wyobrażam sobie za kilka lat lekcję w polskiej szkole, jeżeli nie odrzucimy diabelskiego projektu Unii Europejskiej. Nie da się pogodzić tego obłąkanego pomysłu, z tym co drzemie w duszach wolnych Polaków, a co wyraża Hymn Polski.

Bardzo dobrze, że Hymn Polski to pieśń wojenna i zachęcająca do przemocy wobec wrogich agresorów! Taki powinien być i powinien być rozumiany nie w przenośni. Co nam obca przemoc wzięła szablą odbierzemy. Kiedyś szablą, dzisiaj karabinem i czołgami! Żaden naród nie ostoi się na świecie, gdy porzuci takie ideały.

Niestety zgnilizna toczy nas od środka. Rządzą nami ludzie duchowo upadli, często zwyczajne złodziejaszki, karierowicze, gówniarze. No niby coś od ostatnich wyborów się odmieniło, ale ja osobiście nie traktuję tego jako zmiany trwałej. PiS to socjaliści z zabarwieniem antykomunistycznym. Muszą przejechać ja taran po postkomunistycznej Polsce, ale ich rządy są socjalistyczne, ekonomicznie prowadzą do bankructwa. PiS przez swój zgniły socjalizm nie pozwoli rozwinąć skrzydeł wolnym Polakom. Socjalizmu nie da się utrzymać na dłuższą metę, to system dla ludzi małych, tchórzliwych i lękliwych. To system tworzący nieudaczników, który tworzy dziadostwo i czyni z tego cnotę.

Mam nadzieję, że PiS to rząd tylko przejściowy, do rządu godnego wolnych Polaków. Rządu, który będzie wiedział, że jest na naszych usługach. Rządu, który będzie rozumiał, że niczego nam nie daje, czego by wcześniej nie zabrał siłą. Rządu, który nie będzie pluł wolnym Polakom w twarz mówiąc, że Polak na posiadanie broni nie gotowy. Rządu, który będzie rozumiał, że jest rządem przejściowym i prawa ma tak stanowić, aby Polacy mieli czym wobec tyranów się bronić.

Ale się rozmarzyłem czytają słowa Hymnu Polski, bo nie zgadzam się na to aby robić z Polaków ludzi upośledzonych, myślących tylko o tym jak uzyskać socjalną pomoc państwa…