Gigantyczna akcja antyterrorystyczna w Austrii.

Jak podaje tvp.info około 800 funkcjonariuszy austriackiej policji wzięło w czwartek udział w operacji antyterrorystycznej w Wiedniu i Grazu. Akcja miała na celu zatrzymanie „osób z dawnej Jugosławii”. Miały być one obserwowane przez urząd ochrony konstytucji i zwalczania terroryzmu (BVT). Gazeta „Kronen Zeitung” precyzuje, że w obu miastach operacja wymierzona była w sieć wokół wiedeńskiego imama Mirsada O., znanego także jako Ebu Tejma. W 2016 r. został on skazany w Grazu na 20 lat więzienia za udział w ugrupowaniu terrorystycznym, podżeganie do morderstwa i wymuszenia.

(źródło www.tvp.info)


Mój komentarz. Na wykładzie Johna R. Lotta w Sejmie pt. „Jak broń w rękach obywateli wpływa na przestępczość” pan Lott wskazał pewien ciekawy mechanizm, do którego nawiązuje powyższa wiadomość. W Wielkiej Brytanii po wprowadzeniu zakazu posiadania broni krótkiej nastąpił gwałtowny wzrost liczby zabójstw. Po około 17 latach od tego momentu liczba zabójstw zbliżyła się do poziomu sprzed wprowadzenia zakazu posiadania broni krótkiej. Miało to ścisły związek z gwałtownym wzrostem ilości policjantów w Wielkiej Brytanii. Ograniczenie wolności posiadania broni, sprawiło gwałtowny wzrost przestępności i dopiero dalsze ograniczenie wolności obywatelskich i tworzenie państwa policyjnego powstrzymuje przestępczość. Byłem przekonany, że taki mechanizm istnieje. Światowej sławy ekspert John R. Lott doszedł do takiego wniosku badając naukowo zjawiska społeczne.

Światowe lewactwo w Europie dąży do ograniczenia posiadania broni, to sprawi gwałtowny wzrost przestępczości. Nie może być inaczej. Wzrost przestępczości będzie stymulował dalsze ograniczenia swobód i wolności w imię walki o bezpieczeństwo. W takim kraju nie będzie się dało egzystować, to będzie państwo totalitarne. Ten mechanizm trzeba próbować powstrzymać. Metodą na zatrzymanie tego zjawiska jest działanie przeciwne do zaplanowanego. Konieczne jest uwalnianie społeczeństwa od nadmiaru regulacji. Wprowadzania gwarancji wolności i bezpieczeństwa w szerokim zakresie. Bezpieczeństwo musi być Polakom gwarantowane nie jedynie przez siły policyjne. Zachowanie bezpieczeństwa indywidualnego powinno być możliwe indywidualnie. Bezpieczeństwo (wolność) gwarantowana przez kogoś, czy np. wyłącznie przez twór zbiorowy – państwo, nigdy nie będzie rzeczywistą wolnością. Z czasem przerodzi się w wolność typu sowieckiego, czyli brak wolności – państwo policyjne.

Zupełnie na marginesie przeczytajcie wiadomość z tvp.info na ich stronie. Islamskiego immama nazywają kaznodzieją. Kaznodzieja kulturowo to nazwa przypisana chrześcijańskim, a dokładnie protestanckim nauczycielom. Ktoś na łuku kurskim stara się modelować nasze myślenie o rzeczywistości. W całej wiadomości ani słowa o islamie, a immama nawali kaznodzieją.