Gen. Breedlove: Rosja stanowi egzystencjalne zagrożenie dla Zachodu.

Moim zdaniem Rosja jest naszym wielkim zagrożeniem. Łącznie z komunistycznymi Chinami, tworzą wciąż imperium zła. Zagrożenia z ich strony narastają. Poznaję to po coraz większej dezinformacji, tj. narastającej wojnie hybrydowej. Niestety ogłupienie Polaków postępuje proporcjonalnie do siły ruskiej propagandy. Ta z jakiegoś ważnego powodu bardzo intensywnie wzrasta. No cóż, pozostaje mi pisać prawdę. Dostrzegam bezradność rządu w walce z ruską dezinformacją, ale to mnie nie zwalnia z aktywnej działalności.

Dzisiaj zatem kilka słów amerykańskiego generała, wprost z portalu defence24.pl:

Czy Rosja przygotowuje się do wojny? Po ćwiczeniach wojskowych widać, że są one większe, bardziej ofensywne, niż w ostatnich dziesięciu latach. Myślę, że zamiast oceniać, co robią Rosjanie, powinniśmy raczej obserwować, co robią. A organizują ćwiczenia wojskowe na wielką skalę, organizują ich tak wiele, że zmniejsza to naszą czujność. To może pozwolić zastosować element zaskoczenia, jeżeli ćwiczenia zamieniłyby się nagle w inwazję“.

Generał Philip Breedlove

 

Dlatego uważam, że powinniśmy być ostrożni, obserwować, co robią Rosjanie i dostrzegać, że rozwijają swój potencjał, by w razie potrzeby móc użyć bardzo dużych sił.

Generał Philip Breedlove

 

Rosja stanowi egzystencjalne zagrożenie dla Stanów Zjednoczonych i tym samym dla Zachodu.

Generał Philip Breedlove

 

Jaka powinna być nasza odpowiedź? Trzeba przypomnieć sobie ustalenia szczytu NATO w Walii i w Warszawie. Przez minione niemal dwie dekady próbowaliśmy uczynić z Rosji partnera. W 2008 roku w Gruzji i w 2014 – na Krymie, a potem na Donbasie, przekonaliśmy się, że Rosja to nie jest nasz strategiczny partner.

Generał Philip Breedlove