Rada Najwyższa Ukrainy chce umożliwić przechowywanie przez żołnierzy broni automatycznej w domu.

Rada Najwyższa Ukrainy chce umożliwić przechowywanie przez żołnierzy broni automatycznej w domu. Projekt aktu prawnego, który ma zmienić ukraińską ustawę o obronie Ukrainy, został już oficjalnie zaprezentowany. Twórcy projektu deklarują, że zmiana prawa ma na celu zwiększenie potencjału obronnego Ukrainy. Projekt oparto na doświadczeniach Sił Zbrojnych Konfederacji Szwajcarskiej, zgodnie z którymi rezerwiści w wieku poniżej 50 lat po podlegający szkoleniom okresowym, będą mogli posiadać broń samoczynną w domach. Ta broń może być być wykorzystana do obrony swojego kraju. Takie regulacje projektuje się na Ukrainie.

(źródło vedomosti-ua.com)


Moim zdaniem w taki sposób nasz wschodni sąsiad zbuduje powszechną obronę terytorialną, której liczebność będzie znacznie większa niż 50-cio tysięczne Wojska Obrony Terytorialnej, które mają powstać w Polsce. Odbędzie się to szybciej, taniej i znacznie sprawniej, niż w przypadku Polski. To moja ocena.

W programie Jana Pospieszalskiego Antoni Macierewicz pytany o przechowywanie broni przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej odpowiedział, że Polska to nie Szwajcaria, broń strzelecka będzie przechowywana w miejscach stacjonowania, a nie w domach.

Z powyższej informacji prasowej jednoznacznie wynika, że Ukraińcy znacznie szybciej od nas, chcą stać się jak Szwajcarzy. Widać tamten rząd bardziej wierzy mieszkańcom swojego kraju, niż ma to miejsce w Polsce. Nieufność to podstawowy grzech polityków. Temu zagadnieniu poświęcę osobny wpis.