Izba Reprezentantów stanu New Hampshire przyjęła prawo zezwalające na noszenie ukrytej broni.

W dniu 8 lutego 2017 roku Izba Reprezentantów stanu  New Hampshire (USA) uchwaliła ustawę, która pozwala na ukryte noszenie broni bez dodatkowych zezwoleń.  Ten akt prawny pozwoli praworządnym mieszkańcom New Hampshire noszenie broni palnej w sposób, który najlepiej odpowiada ich potrzebom. Pomimo wielkich propagandowych starań grup Michaela Bloomberga, mających za cel zniekształcenie prawdy, ustawodawca New Hampshire oddał obywatelom kawałek wolności.

Dotychczas każdy mieszkaniec New Hampshire, który może posiadać broń palną może przenosić ją jawnie w sposób widoczny dla innych. Gdy ten sam praworządny obywatel wkłada kurtkę lub wkłada broń do torby, łamie prawo. Jeśli ustawę podpisze gubernator Chris Sununu, właściciele broni będą mogli nosić broń w ukryciu. New Hampshire jest jedynym stanem północnej Nowej Anglii, w którym zakazane było bez pozwolenia noszenie broni w ukryciu. Wcześniej dwukrotnie były gubernator zawetował podobną ustawę. Obecny gubernator Chris Sununu wyraził poparcie dla takiego rozwiązania w przeszłości.

(źródło www.nraila.org)


Na moim blogu coraz więcej piszę o wolności, bo broń i wolność zawsze idą w parze. Oczywiście tylko ta broń, która jest w rękach zwykłych i cywilnych obywateli. Wolności jak nigdy potrzeba nam dzisiaj w Polsce. Wyraźnie widać, że nastają w Europie, a tym samym w Polsce, mroczne czasy gdy wolność jednostki jest podporządkowywana państwu. To zapowiada mroczne lata, to zapowiada czasy zbrodniczych tyranów. Jest bardzo zachęcające patrzeć na przykład ustawodawcy, gdy staje w obronie praw mieszkańców stanu New Hampshire w Ameryce. O tych przykładach trzeba pisać.

Polski prawodawca powinien czerpać pełnymi garściami patrząc na to co dzisiaj widać w Ameryce. Gdy zaczyna tam od nowa wiać wiatr wolności. Niestety nawet lekkiego zefirka wolności obywatelskich nic w Polsce nie zapowiada. Kraczą raczej upiorne ptaszyska, bo nie sposób napisać jaskółki, że wolność krok po kroku będzie nam ograniczana, w imię bezpieczeństwa w imię lepszej ściągalności podatków. Nie martwcie się jednak Jeżeli jesteście uczciwi nie macie się czego obawiać, gdy możliwość kontrolne władzy rosną. Do tego nas przekonują Konstruktorzy i kontrolerzy naszego życia...