Strzelnica w każdej gminie? “Debata Młodych” w TVN24 BiS.

Polska jest pełna ludzi, których określam mianem idiotów. To takie przysłowiowe określenie kogoś kto jest pusty jak dzwon, choć wydaje dźwięk. Są też ludzie rozsądni. Może nie przepadniemy w morzu głupoty, gdy w Polsce będą chowali się ludzie jak występujący w programie przedstawiciel Polski Razem Zjednoczona Prawica.

Taka bardzo ogólna refleksja przyszła mi do głowy po obejrzeniu programu Debata Młodych w TVN24 Bis.

Czterech młodych podjęło temat ważny, na kanwie rozmowy o rozważanym projekcie budowy strzelnic. Szczególnie bezmyślne tezy wygłaszał zamiłowany w brzmieniu swego głosu następca PO. Mądrala w zielonych okularach, młody demokrata, który jeszcze nie jest, ale marzy mu się pewnie członkostwo w PO. Wsłuchany w swój bez treści głos. Dyskwalifikuje go już tylko określenie “ten kraj“, jakiego używa wobec Polski. Skoro mówi “ten kraj“, to ja myślę, że nasz kraj to nie jego kraj. Ja tylko pytam, stawiam pytanie – próbował stworzyć pozór myślenia pan z “ten kraj“. Wyobraźcie sobie, że panu z “ten kraj” przeszkadza pomysł stworzenia strzelnic w Polsce. Zaleciłbym panu z “ten kraj” lekturę biblijnych przypowieści, a szczególnie tej (Przypowieści Salomona rozdział 17):

Panu z “ten kraj” wtórował młody z peezel, który nie dostrzega związku pomiędzy istnieniem strzelnic sportowych, a podniesieniem umiejętności strzeleckich, a zatem i obronnych Polaków. Naprawdę dramatyczny stan.

Na szczęście w studio był Jan Strzeżek z Polska Razem Zjednoczona Prawica. Niezwykle wyważony i roztropny głos. Wyróżniający się w programie. Racjonalny w dyskusji, moim zdaniem fajny gość. Oby takich młodych ludzi było w Polsce więcej. Wsparcia udzielał mu Damian Kowalczyk z Forum Młodych PiS.

Ale co ja będę się wymądrzał, obejrzyjcie sami.