Policja zabrała Durczokowi broń i co z tego wynika.

Jak podaje m.se.pl Policja zabrała Durczokowi broń, jak piszą broń bojową, gazową i myśliwską. Broń należącą do dziennikarza przechwyciła do swojego depozytu Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.  Okazuje się, że Kamil Durczok od 20 lat ma pozwolenie na broń do ochrony osobistej i pozwolenie na broń do celów łowieckich. Pan Durczok był wezwany na komendę na początku stycznia i dobrowolnie przekazał tę broń. Sam zainteresowany przypuszcza, że cała sprawa może mieć związek z zatrzymaniem mu ostatnio prawa jazdy. Durczokowi zabrano prawo jazdy w połowie stycznia, po tym jak pędził swoim autem pod Częstochową ponad 50 kilometrów na godzinę więcej, niż pozwalały na to przepisy drogowe.

(źródło m.se.pl)


 

Zastanawiam się czy gdybać, bo w oparciu gdybanie wynikające z medialnego przekazu Super Ekspresu kompletnie nic konkretnego nie można napisać. Należałoby zacząć od takiego stwierdzenia: jeżeli prawdą jest to, że Durczokowi zabrano broń do depozytu w związku z faktem administracyjnego zatrzymania prawa jazdy, to… To mamy popis policyjnego bezprawia w pełnej okazałości. Wyobraźcie sobie to, że dla pani naczelnik Wydziału Postępowań Administracyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach lekceważenie norm ruchu drogowego mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, życie i zdrowie własne oraz innych uczestników ruchu wykazywać może także brak poszanowania dla podstawowych wartości jakimi są życie i zdrowie. Naruszania przepisów ruchu drogowego to skłonność do nadmiaru ryzykownych zachowań, do lekkomyślności i nieodpowiedzialności oraz braku przewidywania skutków własnych zachować. To zaś jest powodem do tego aby kwestionować czy osoba dopuszczająca się wykroczeń prawidłowo funkcjonuje psychologicznie, w rozumieniu przepisów ustawy o broni i amunicji oraz powodem do sprawdzenia czy taka osoba może dysponować bronią.

Dla zobrazowania podejścia do ludzi pani naczelnik z Katowic, dosłownie kilka smakowitych cytatów z odwołań wychodzących z wydziału kierowanego przez panią naczelnik.

Kategorie: Wiadomości