Kto i jak głosował w sprawie dyrektywy o broni.
- Autor: Andrzej Turczyn
- 15 marca 2017
- komentarzy 25
Wczoraj odbyło się głosowanie nad dyrektywą, której twarzą w Polsce jest towarzyszka komisarz Bieńkowska. Wyniki głosowania są dostępne i wszystko stało się jasne. Możemy zobaczyć kto jest z Polakami, a kto przeciwko nam. Głosowanie nad kagańcowym prawem pokazuje kto i co ma w głowie, kto jakie wartości ma w sercu. Głosowanie to już nie medialna propaganda, to fakty. Okazało się, że przeciwko dyrektywie głosowali europosłowie z Prawa i Sprawiedliwości i jeszcze kilku innych, a za odebraniem nam możliwości posiadania broni byli podli zdrajcy z platformy (anty)obywatelskiej (z 1 wyjątkiem) i peezel i jeden z SLD.
Zapamiętajcie tych co sprzedali ważną dla Polaków i całej naszej cywilizacji sprawę. Warto zapamiętać kto jest kim. Z całą pewnością przyjdzie czas, że ci ludzie będą prosić o głosy Polaków. Wówczas wspomnijcie, że kto zagłosowała przeciwko prawu posiadania przez Polaków broni. Ten nie zasługuje na to aby kiedykolwiek i w jakichkolwiek okolicznościach o nim w wyborach pamiętać. Ta dyrektywa narusza fundamenty, a kto dłubie przy fundamentach cywilizacji, ten nie zasługuje na głos. Lista zdrajców głosujących za odebraniem Europejczykom prawa do posiadania broni:
Jerzy Buzek – PO
Michał Boni – PO
Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein – PO
Krzysztof Hetman – PSL
Danuta Maria Hübner – PO
Danuta Jazłowiecka – PO
Jarosław Kalinowski – PSL
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz – PO
Barbara Kudrycka – PO
Janusz Lewandowski – PO
Elżbieta Łukacijewska – PO
Jan Olbrycht – PO
Julia Pitera – PO
Marek Plura – PO
Dariusz Rosati – PO
Czesław Siekierski – PSL
Jarosław Wałęsa – PO
Bogdan Wenta – PO
Bogdan Zdrojewski – PO
Tadeusz Zfiefka – PO
Bogusław Liberadzki – SLD
Teraz lista tych co zachowali się jak trzeba. Poniżej wymienionym posłom do Parlamentu Europejskiego należą się podziękowania. Są tam posłowie z PiS, SLD, partii Wolność i KNP. Wielokrotnie przekonywałem, że pomimo medialnej nagonki, a może i pewnej nieudolności w prezentowaniu swoich poglądów, partia Prawo i Sprawiedliwość nie jest wrogo nastawiona do rozsądnych regulacji w sprawie broni palnej. Sam nie stronię o krytycznych uwag wobec rządzących. Gdy trzeba krytyka musi być. Mądry krytykę przyjmie. Zwróćcie jednak uwagę, że gdy trzeba było stanąć po właściwej stronie, tam znaleźli się europosłowie z PiS. Możemy w ten sposób wiedzieć kto jest z nami, a kto przeciwko nam. Nie rozwodzę się szerzej nad posłami z KNP i partii Wolność, po nich można było się spodziewać dobrej postawy. Przeciwko dyrektywie głosowali także posłowie z SLD. Dobrze. Przypomnę tylko, że posłem sprawozdawcą zmian w ustawie o broni i amunicji z 2011 roku był także poseł z SLD pan Stanisław Wziątek.
Lista posłów głosujących przeciwko dyrektywie:
Ryszard Czarnecki – PiS
Edward Czesak – PiS
Anna Fotyga – PiS
Małgorzata Gosiewska – PiS
Marek Jurek – PiS
Karol Karski – PiS
Sławomir Kłosowski – PiS
Zdzisław Krasnodębski – PiS
Urszula Krupa – PiS
Zbigniew Kuźmiuk – PiS
Ryszard Legutko – PiS
Stanisław Ożóg – PiS
Bolesław Piecha – PiS
Mirosław Piotrowski – kandydował z list PiS, ale opuścił delegację tej partii
Tomasz Poręba – PiS
Kazimierz Ujazdowski – kandydował z list PiS, ale opuścił tą partię
Kosma Złotowski – PiS
Jadwiga Wiśniewskia – PiS
Adam Szejnfeld – PO
Janusz Zemke – SLD
Krystyna Łybacka – SLD
Adam Gierek – SLD
Janusz Korwin-Mikke – partia Wolność
Robert Iwaszkiewicz – partia Wolność
Jacek Saryusz-Wolski – kandydował z PO, ostatni opuścił to ugrupowanie
Michał Marusik – KNP
Stanisław Żółtek – KNP
Tym wszystkim posłom należą się podziękowania i jako prezes Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni zamierzam w formie pisemnej te podziękowania każdemu z osobna wyrazić. Uważam, że uczynię to w imieniu wszystkich tych, którzy rozumieją, że prawo do broni jest ważnym elementem naszej cywilizacji.
Od głosu wstrzymała się pani Lidia Geringer de Oedenberg, która kandydowała z SLD, ale zrezygnowała z członkostwa w tej partii.