Czesi i Szwajcarzy protestują przeciwko uchwalonej unijnej dyrektywie.

W dniu 14 marca 2017 roku Parlament Europejski uchwalił dyrektywę mającą za cel istotne ograniczenie możliwości posiadania broni przez praworządnych mieszkańców Europy. Pod pozorem walki z terroryzmem, radykalnie ograniczono możliwość posiadania broni przez praworządnych mieszkańców Europy.

Szwajcarscy politycy ostrzegają, że setki tysięcy szwajcarów może zostać rozbrojonych na skutek uchwalonej przez Parlament Europejski dyrektywy. Szwajcarska narodowa tradycja została zaatakowana, alarmują. Stowarzyszenia strzeleckie oczekują od rządu federalnego bardziej stanowczych działań mających zapobiegać niekorzystnym skutkom dyrektywy. Strzelcy sportowi w Szwajcarii ostrzegają, że jeżeli unijne przepisy zostaną przyjęte będą drążli do referendum w tej sprawie. Zwracają uwagę, że dyrektywa zakazuje magazynków powyżej 20 naboi, a niektóre dyscypliny strzeleckie wymagają magazynków większej pojemności. Konfederacja Szwajcarska zobowiązana będzie przyjąć unijne prawo z uwagi na uczestnictwo w strefie Schengen.

W Pradze po uchwaleniu dyrektywy odbyły się protesty. Czesi pod hasłem: zatrzymać ekstremizm, a nie broń, wyrażali sprzeciw przeciwko kagańcowej unijnej dyrektywie.

Na naszych oczach, przy niemal zupełnym milczeniu rządów i ludów Europy, Unia Europejska przepoczwarza się w nazistowski i totalitarny twór. Pod pozorem dbałości o bezpieczeństwo publiczne odbiera się praworządnym Europejczykom podstawowe prawa, jednym z nich jest prawo posiadania broni. Przebiega to w sposób zupełnie spokojny, tak jak czyni to naziści – przy pomocy prawa. Ogłupiali Europejczycy zupełnie nie dostrzegają tego, że dyrektywa w sprawie broni jest preludium do zupełnego rozbrojenia Europejczyków i odebrania dalszych praw. W konsekwencji odbierze nam się wszystkie naturalne prawa, łącznie z prawem do życia…

(źródło 20min.ch ArniWinkelried)