Próba zamachu w Belgii! Islamista chciał wjechać w tłum przechodniów.

Belgia, Antwerpia. W czwartek 23 marca 2017 roku, godzina 11, pojazd kierowany przez mężczyznę pędził główną ulicą handlową w Antwerpii, przeznaczoną wyłącznie dla ruchu pieszych. Spacerujący musieli uciekać przed pędzącym pojazdem. Żołnierze próbowali zatrzymać pojazd. Mężczyzna został ostatecznie zatrzymany przez belgijskich żołnierzy. W samochodzie znaleziono nielegalną broń. Zatrzymanym okazał się zradykalizowany islamista z Afryki Północnej.

(źródło wmeritum.pl lesoir.be)


Nie umilkły echa wczorajszego islamskiego aktu terroru w Londynie, a pojawiają się doniesienia o kolejnym akcie islamskiego terroru. Na szczęście nieskutecznym. Osiemnastego marca pisałem po ataku na paryskim lotniku:

Wiadomość niczym nie różniąca się od innych, taka zwyczajna w dzisiejszych czasach. Można zaklinać rzeczywistość, ale to nic nie sprawi. Walka radykalnych islamistów z Europejczykami trwa i nic nie zapowiada, aby miała tu nastąpić zmiana. Przepraszam, zmiana może być tego rodzaju, że zjawisko się nasili. Na to powinniśmy być przygotowani.

Nie minął nawet tydzień, a dzień po dniu pojawiają się poważne ataki w miastach Europy. To nie koniec, to dopiero preludium tego co Europę wkrótce czeka. Nie tylko ich, ale i nas. Nie myślę, że istnieje powód aby islamscy ekstremiści mieli Polskę pozostawić w spokoju.

Truizmem będzie stwierdzenie, że broń islamisty nie była legalna, że nie miał pozwolenia na broń, że nie występował do władz o pozwolenie na zakup broni. To wie każdy kto nie jest intelektualnie na poziomie idioty i komisarzy z Komisji Europejskiej, którzy w celu eliminacji takich właśnie przypadków zakazują posiadania broni tym co mają pozwolenia na broń.

Ciekawi mnie czy ktoś z przechodniów miał kredki czy jakiś kwiatek i próbował w ten sposób przekonać islamistę do zaprzestania ataku? Ogłupiałe społeczeństwa europejskie przecież takimi posługują się metodami.

Moim zdaniem dla Polski pilne jest zastosowanie. Koniecznie trzeba zmienić zasady obrony koniecznej i reguły dostępu do broni palnej, jako doskonałego narzędzia do obrony przed żadnymi krwi islamistami. Tylko czy ktoś tych rad posłucha…