Zachodniopomorski Związek Strzelectwa Sportowego wybrał nowe władze.

Wczoraj byłem przez cały dzień na walnym zgromadzeniu delegatów Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Na podstawie przebiegu tego wydarzenia, nasuwają mi się pewne pozytywne wnioski.

Delegatów na zgromadzenie kluby strzeleckie w sumie wybrały 133, a na zgromadzeniu uczestniczyło ich ponad chyba ze 115. To świadczy o tym, że zainteresowanie i chęć wpływania na los spraw strzeleckich przez członków klubów strzeleckich jest naprawdę duże. Sprawy proceduralne przebiegały trochę nieporadnie, ale nie ma to znaczenia i nie ma się czemu dziwić. Ogromna większość delegatów po raz pierwszy uczestniczyła w takim zebraniu. Pamiętam poprzednie zgromadzenie ZZSP z 2012 roku, było nas tam zaledwie kilkudziesięciu, a to kilkadziesiąt znaczy mniej niż 30. To z kolei świadczy, że rozwój strzelectwa sportowego na pomorzu zachodnim jest naprawdę znaczący.

Wybory zostały dokonane. Nastąpiła zmiana fundamentalna i pokoleniowa. Nie ma ani jednego członka zarządu, który poprzednio pełniłby tę funkcję. Nastąpiła również zmiana pokolenia, które będzie kierowało sprawami federacji strzeleckiej na pomorzu zachodnim. Na funkcję prezesa Zachodniopolskiego Związku Strzelectwa Sportowego został wybrany ogromną większością głosów dr hab. inż. profesor nadzwyczajny Akademii Morskiej w Szczecinie – Maciej Gucma, rocznik 1979. Nowy prezes to strzelec sportowy, myśliwy, instruktor strzelectwa sportowego i myśliwskiego, członek ROMB i amerykańskiego NRA!

Nie znalazła akceptacji delegatów wizja związku portowego z naciskiem na strzelectwo pneumatyczne, czy sportów strzeleckich w formie tradycyjnej – metrycznej – prezentowana przez jednego z kandydatów na funkcję prezesa. Delegaci postawili na tego kandydata, który mówił o strzelectwie praktycznym, obronnym, który nie widzi sportów strzeleckich jedynie w formie strzelectwa metrycznego. Spośród sześciu osób, które weszły w skład zarządu związku, trzech jest pracownikami naukowymi na stanowiskach profesorskich, jest radca prawny, jest oficer Wojska Polskiego oraz były funkcjonariusz jednostki AT. Zarazem żaden z członków nowego zarządu nie zaczynał pracy zawodowej w czasach PRL. Moim zdaniem naprawdę mocny powstał zarząd.

Skład zarządu:

Prezes

  • Maciej Gucma

członkowie zarządu:

  • Marcin Skowron
  • Andrzej Bąk
  • Marcin Filipowicz
  • Remigiusz Łysik
  • Jacek Katzer

Gdyby nie mroczna wizja dyrektywy europejskiej, zupełnie optymistycznie patrzyłbym na kolejne cztery lata strzeleckie na pomorzu zachodnim.

Naszła mnie jeszcze na podstawie tego co napisałem takie przemyślenie. Wyobraźcie sobie teraz na czym polega dyrektywa unijnych biurokratów, która chce ograniczyć nam prawo do broni. Oni – ci biurokraci – mówią ludziom, których wybraliśmy i którzy tak trzeźwo i rozważnie wybierali, że niesiemy Europie zagrożenie terroryzmem, a nasza broń może być wykorzystywana do krwawych zbrodni… Prawda zaś jest taka, że wczorajsze miejsce wyborów nowych władz, było jednym z najbezpieczniejszych miast w całym województwie. Jestem przekonany, że było to miejsce w sposób bardzo znaczny nasycone bronią gotową do strzału, bo broń w rękach praworządnych Polaków, jest bronią w bardzo dobrym i odpowiedzialnym miejscu.