USA, Carolina Południowa planuje wprowadzić prawo noszenia broni bez stanowego pozwolenia

Izba Reprezentantów Karoliny Południowej uchwaliła w środę (5.04.2017 r.) ustawę, która umożliwi mieszkańcom noszenie broni, otwarcie lub w ukryciu, bez konieczności uzyskania pozwolenia na broń. Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona przez Senat i podpisana zgodnie z prawem każdy, kto jest uprawniony do zakupu broni, będzie mógł nosić broń bez stanowego pozwolenia. Ustawa pozostawi program pozwoleń na broń, co umożliwi mieszkańcom Karoliny Południowej nosić broń w innych stanach. Sprawozdawca projektu stwierdził, że ustawa opiera się o prostą zasadę, z Konstytucji wynika prawo posiadania broni bez konieczności pozwolenia przez państwo.

(flaga stanowa Karoliny Południowej)

(źródło bearingarms.com)


Państwo z partii politycznej PiS, chyba najwyższy czas zacząć brać przykład z sojuszników z USA. Tam pozytywne zmiany zaczęły nastawać od momentu rozpoczęcia kadencji przez prezydenta Trumpa, a u nas już za moment będą rządów #dobrazmiana i absolutnie, w sprawie broni, nic.

Amerykanie zachwycają mnie praktycznością i prostotą swojego rozumowania. Jest napisane w Konstytucji to jest i tyle, nie trzeba kombinować. W Europie zawsze było kombinowanie, teorie prawnicze i inne wygibasy. Wszystko to miało uzasadniać tylko to, że niby można coś ale jednak wyjątkowo nie.

No cóż, będę pokazywał pozytywne przykłady. Może lud polski zatęskni za normalnym życiem i gromkim głosem kiedyś wyrazi swoje oczekiwania przywrócenia nam prawa do broni.