Złożyłem petycję do MSWiA sprawie zaskarżenia dyrektywy o broni, zróbcie tak samo!

Czeski minister spraw wewnętrznych jest wzorem tego jak powinien działać urzędnik państwowy realizujący interesy obywateli swojego kraju. Z zazdrością myślę o Czechach, że mają takiego ministra. Przypominam, że to za sprawą tego ministra procedowania jest w Czechach inicjatywa ustawodawcza wprowadzenia prawa do broni do czeskiej konstytucji. Tenże minister stanowczo i jednoznacznie sprzeciwiał i sprzeciwia się inicjatywie Komisji Europejskiej, dalszego ograniczenia prawa do broni Europejczykom. To wzór do naśladowania dla polskiego ministra. Właśnie tak jak działa minister Chovenec, wyobrażamy sobie działanie rządowego wysokiego urzędnika, dbającego o interesy swojego kraju i jego obywateli. Minister nie niedostępny pan, a człowiek blisko obywateli, razem z nimi walczący o prawa podstawowe. Ale się rozmarzyłem, póki co nie dostrzegane zjawisko w Polsce.

Minister Chovanec publicznie zawiadomił, że Rząd czeski zamierza złożyć skargę do Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie dyrektywy o broni. Aby nie było wątpliwości, że polski rząd wie o takiej możliwości, napisałem dzisiaj stosowny email, korzystając z formularza na stronie MSWiA oraz złożyłem petycję w interesie publicznym, o następującej treści:

Download (DOCX, 39KB)

Petycję zamieszczam w formacie .doc aby kto chciał mógł z niej skorzystać. Petycję można złożyć przeze wypełnienie formularza na stronie MSWiA. Aby przejść do formularza proszę klinkąć na grafikę:

Proszę, piszcie e-maile, składajcie petycje. Siła społecznego działania jest nieoceniona. My naród polski się domagamy! Może w myśl biblijnej zasady proście, a będzie wam dane, pukajcie a otworzą – minister Błaszczak dostrzeże i zrobi to czego od niego oczekujemy. Nie mamy prawa stać biernie z założonymi rękami. Dyskutantów, którzy piszą, że to i tak nic nie da, traktuję jako szkodników. W ten sposób zniechęca się innych, takich pustych gadułów nie słuchajcie. Piszcie, wysyłajcie!