Białystok buduje strzelnicę, poprzyj inicjatywę!

Projekt „Białystok buduje strzelnicę” został nominowany w konkursie „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”. Projekt „Białystok Buduje Strzelnicę” zdobył największe poparcie wśród mieszkańców Białegostoku w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego 2017 r. Celem projektu jest modernizacja piwnicy jednego z magazynów położonego w dawnym kompleksie wojskowym przy ul. Węglowej i budowa w niej kompleksu strzeleckiego, o ośmiu stanowiskach strzeleckich wyposażonych w cyfrowy system podglądania wyników.

Obiekt ten umożliwi mieszkańcom miasta szkolenie się z zakresu obsługi broni palnej, przysposobienia obronnego oraz strzelanie rekreacyjne z broni palnej długiej oraz krótkiej. Pozwoli także na trening strzelecki członkom organizacji paramilitarnych, proobronnościowych oraz funkcjonariuszom służb mundurowych. Strzelnica będzie pełnić nie tylko funkcję rekreacyjno-sportową, lecz także edukacyjno-dydaktyczną poprzez wydzielenie pomieszczenia na izbę pamięci, w której znajdą się rekwizyty oraz materiały informacyjne dotyczące tematyki historii polskiej wojskowości oraz szeroko rozumianej tradycji i kultury posiadania broni. Na terenie obiektu będą mogły być organizowane spotkania np. z pracownikami Instytutu Pamięci Narodowej oraz Muzeum Wojska Polskiego, co także pomoże dopełnić edukacyjną funkcję obiektu. Łączny koszt realizacji przedsięwzięcia szacowany jest na: 998 tys. zł.

Apel organizatorów inicjatywy:

Zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie głosem internetowym inicjatywy fundacji Białystok Buduje Strzelnicę. Waszych kilka sekund może przyspieszyć powstanie naszej strzelnicy o tygodnie jeśli nie miesiące, a także przyczynić się do powstawania podobnych obiektów w innych częściach Polski. Gorąco proszę o kliknięcie “POPIERAM” projektu Białystok Buduje Strzelnicę pod poniższym linkiem. Zachęcam do wysłania linku znajomym strzelcom i nie tylko.

(kliknij na powywszy baner aby przejść do strony, gdzie oddasz głos)