Dezinformacja, fake news – z tym trzeba walczyć!

Nie tak dawno pisałem Polsce potrzebne są wojska elektroniczne w sile co najmniej dywizji. Pisałem, że wojna hybrydowa trwa, tylko czasem o niej zapominamy, a walka powinna polegać na powtarzaniu, powtarzaniu i powtarzaniu prawdy. Do tego jednak potrzeba zorganizowanej formacji, tylko społecznicy sobie z tym nie poradzą.

Poniżej bardzo interesujący vlog o problemie dezinformacji, fałszywych wiadomość. Na przykładzie fałszywego newsa o pobiciu Polaka przez pijanych amerykańskich żołnierzy. Moim zdaniem ta fałszywa wiadomość już utkwiła w głowach internautów i tam jest. Na nią nałoży się jakaś kolejna, za moment następna i tak dokonuje się podboju umysłów Polaków. O ileż to razy ja piszę do komentatorów moich tekstów, aby przeczytali, bo komentują jedynie tytuł. Moje teksty i na to co piszę zwracają uwagę raczej ludzie ponadprzeciętnie interesujący się codziennością. Pośród nich całkiem spora grupa takich, którym wystarczy przeczytanie tytułu. Wyobraźcie sobie w ilu młodych głowach w Polsce zakotwiczyła się absolutnie fałszywa wiadomość, że pijani amerykańscy żołnierze pobili Polaka. Ta fałszywa informacja utkwiła tam jako prawdziwa, jako układanka pewnej całości. Ułożenie fałszywego obrazu w głowie w oparciu o kłamstwa sprawia, że nawet zdemaskowanie jednego, nie burzy ułożonego obrazu.

Dezinformacja jest to naprawdę poważna sprawa, a w Polsce władza kompletnie nic z tym nie robi. Oni są ociemniali w tym temacie, pozostawiają Polaków na pastwę losu, martwiąc się o to jak pobrać od Polaków podatek. Złoszczę się na to, bo to karygodne zaniedbanie tzw. dobrej zmiany.