Ziobro zapowiada projekt zmiany obrony koniecznej

W dniu wczorajszym w programie telewizji Polsat minister Zbigniew Ziobro zapowiedział na dzisiaj przedstawienie projektu zmiany zasad obrony koniecznej. Minister Ziobro zapowiada, że zmiana ma polegać na rozszerzeniu obrony koniecznej, albowiem

Polacy powinni mieć możliwość skutecznie się bronić. Zdaniem Ministra Sprawiedliwości Polacy powinni mieć więcej prawa jeżeli ktoś ich napadnie, w stosunku do tego prawa, które obowiązuje obecnie. Zdaniem min. Ziobro to wyraz troski o obywateli, o tych, którzy się bronią, a którzy są później są niepotrzebnie ścigani przez prokuraturę. W konsekwencji trafiają do aresztów. Właśnie dla takich ludzi powinno być państwo, państwo powinno stać po ich stronie. Rozwiązania amerykańskie są pewną inspiracją, ale musimy je wpisywać w realia kultury prawnej europejskiej. Jest to pewien kompromis.

– powiedział minister Zbigniew Ziobro

(źródło polsatnews.pl)


Ciekawie mówi pan minister Ziobro. Czekamy na konkretny projekt i jak daleki będzie zapowiadany kompromis. Gdy wstawiam ten wpis, pisząc te słowa trwa konferencja prasowa ministra Ziobro.