WOT przetestuje karabinki MSBS?

defence24.pl: Jak informuje wtorkowa “Rzeczpospolita”, żołnierze WOT z Podkarpacia przetestują kilkadziesiąt pierwszych karabinów automatycznych MSBS. Udane próby mogą otworzyć przed Fabryką Broni w Radomiu drzwi do wielkich kontraktów. Najnowsze polskie karabinki MSBS przeszły w fabryce etap badań wstępnych i czekają na skierowanie broni na próby kwalifikacyjne, a potem do seryjnej produkcji – podaje “Rzeczpospolita”. Zaakceptowanie broni przez wojsko mogłoby przyśpieszyć decyzję o zamówieniach krajowych i eksportowych sięgających tysięcy sztuk i wielkoseryjnej produkcji modułowych karabinków w Radomiu.

(źródło defence24.pl)


Karabinki MSBS są już prawie legendarne jak Smok Wawelski. Przesadzam oczywiście, ale kierunek z całą pewnością wskazałem dobry. Może za czasów obecnego szefa MON wreszcie dziesięcioletni proces projektowo wdrożeniowy tego karabinka się zakończy. Antoni Macierewicz to jeden z niewielu polityków, którzy w Polsce działają na poważnie. Póki jednak co wspomnienie o MSBS traktuję jako zaprzepaszczoną szansę.

O pistolecie PR 15 Ragun ludzie zaczynają plotkować, że od przyszłego roku ma być dostępny także na rynku cywilnym. No, no, fajnie by to było. Jestem wielbicielem pistoletów, chciałbym Raguna mieć.