Dzień z militariami na Politechnice Koszalińskiej

Na Politechnice Koszalińskiej, w ramach studenckich Juwenaliów będzie jeden dzień z militariami.

Koszalińskie stowarzyszenia: Koszaliński Klub Strzelecki “Kaliber” oraz Towarzystwo Strzeleckie w Koszalinie, oczywiście pod patronatem Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni, organizują wystawę broni palnej dla studentów Politechniki. Wystawie będą towarzyszyli rekonstruktorzy historyczni oraz punkt informacyjny Wojskowej Komendy Uzupełnień w Koszalinie. Na miejscu będzie można dowiedzieć się w jaki sposób można uzyskać pozwolenie na broń.

Wszystko to będzie miało miejsce 18.05.2017 r. od godziny 10 do godziny 13, na parterze Bloku B Politechniki Koszalińskiej, przy ul. Śniadeckich 2 w Koszalinie.

Wstęp ograniczony jest jedynie chęcią osobistego przybycia. Zapraszamy!

 

Z bronią palną “wdzieramy” się na teren Politechniki Koszalińskiej. Chcemy pokazać całemu światu, że kultura posiadania broni palnej nie polega na mordowaniu, jak chcieliby to widzieć ludzie obłąkani. Będzie można obejrzeć nowoczesne karabinki i pistolety wykorzystywane aktualnie w Wojsku Polskim i przez cywilnych użytkowników. Będzie można zobaczyć nieco historii. Będzie oczywiście polska legenda – pistolet VIS w przedwojennym i dzisiejszym wydaniu. Nie możne zabraknąć tego co promieniuje z Ameryki czyli pistolety wz. 1911 oraz przeróżne rewolwery.

Udowodnimy przez to wydarzenie, że kultura posiadania broni palne jest bardzo pozytywnym zjawiskiem społecznym. Będzie to jeden z wielu małych kroków w demontowaniu kłamstw i negatywnych stereotypów, na temat posiadania i posiadaczy broni palnej w Polsce.