Założyłem fundację Trybun.org.pl, chciałbym stworzyć portal o broni i wolności

Mój blog działa już ponad dwa lata. Wzbudza kontrowersje, co szczególnie mnie cieszy, bo oznacza to tylko tyle, że poruszane tutaj tematy są istotne. Piszę tutaj głównie ja, opisuję moje przemyślenia i postulaty. Pomyślałem, że warto spróbować dać krok następny. To w jakiej formie jest blog jest znacznym kosztem mojej pracy i finansów. Nie sposób rozwinąć publikowanych tu wiadomości bez zaangażowania finansowego i osobistego innych osób. Powołałem maju 2017 roku do życia fundację. Nadałem jej imię trybun.org.pl, fundacja została własnie w KRS zarejestrowana. Z wykorzystaniem tej fundacji i z pomocą tych, którzy zechcą się w sprawę zaangażować, chciałbym zbudować portal poświęcony broni i wolności, konserwatywny i chrześcijański w fundamentach wartości.

Pisząc chrześcijański mam na myśli wartości jakie mi przyświecają. Amerykanie gdy tworzyli 2 poprawkę też tymi wartościami się posługiwali i jak im wyszło? Moim zdaniem naprawdę dobrze. Tak dobrze, że dostęp do broni na wzór amerykański jest wciąż tylko przedmiotem westchnień na tym kontynencie postępującej niewoli. Nikogo to co napisałem nie wyklucza z możliwości korzystania z efektów, które być może powstaną. Oczywiście będzie to korzystanie w zakresie w jakim będzie chciał, ja nie mam planu życia innym układać. W Polsce obowiązuje przysłowie, że każdy jest kowalem swego losu. Kto weźmie z tego miejsca coś dla siebie ten zyska lub straci, według swojego przekonania i na własną odpowiedzialność.

Nie chcę budować czegoś co ktoś indywidualnie chciałby tu zobaczyć. Zupełnie mi nie o to chodzi. Nie chcę być wykonawcą cudzych przemyśleń lub tego co chciałby ktoś tu przeczytać czy zobaczyć. Chcę zbudować coś co ja wymyśliłem, coś co chcę przekazywać, a kto uzna to za wartościowe będzie mógł się do tej inicjatywy przyłączyć. Rady typu jak nie będzie tu polityki i religii, to będzie mi się podobało, nie przyjmuję. Po prostu nie przyjmuję, bo uważam je za błędne. Mogę? Mam nadzieję, że mnie rozumiecie. Dodatkowo uważam, że takie radzenie to pewne niezrozumienie. Kto ma taką radę do mnie, niech raczej sam coś w oparciu o tą radę stworzy, będzie w przestrzeni społecznej bardziej różnorodnie.

Zatem, będzie tu o broni, o wolności, o polityce i o wartościach zapisanych w Biblii. Będzie bo to wszystko ma ze sobą związek. Bez wartości nie ma sprawiedliwej polityki, bez sprawiedliwej polityki nie ma wolności, bez wolności nie ma dostępu do broni. Tak ja to pojmuję i podług tego pojmowania będę tworzył.

Chcę stworzyć miejsce przekazu o broni i wolności, bo te dwie idee idą w parze. To przedsięwzięcie nie ma być komercyjne, nastawione na zarobkowanie. Oczywiście bez wsparcia finansowego sam niewiele zrobię, ale poza pieniędzmi potrzeba rąk do pracy. Przede wszystkim chciałbym nawiązać kontakty z ludźmi czytającymi w obcych językach, którzy mieliby trochę czasu przeszukiwać obcojęzyczny internet, wyszukiwać informacje o broni, wolności i te wiadomości tłumaczyć, tak aby można było je publikować w języku polskim. Kto chciałby poświęcić swój czas zapraszam do kontaktu już teraz. Ten etap działalności można już rozpocząć. Drugim ważnym elementem jest wykupienie dostępu do serwisu PAP, gdzie jednak znajduje się skarbnica wiadomości. To wydatek comiesięczny. W krótkim czasie ustalę jak kosztowny.

To wiadomość wstępna o planie, o idei, którą chcę zmaterializować. Wiele razy pisałem, że sam niczego nie zrobię. Myślę, że tworzę możliwość do zaangażowania w przedsięwzięcie mające za cel tworzenie i rozpowszechnianie idei. Idei rozdzierającej schematy myślowe, niepoprawnej politycznie, idei niosącej wolność indywidualną, idei dla której warto tracić czas i pieniądze. Idei, która moim zdaniem, jest w stanie nieco odmienić Polskę.

Gdyby ktoś chciał wesprzeć powstanie portalu o broni i wolności, zachęcam do darowizny na rzecz Fundacji Trybun.org.pl. Bank Fundacji to mBank, a numer konta jest następujący:

53 1140 2004 0000 3102 7689 3717