Fundacja Trybun.org.pl informacje organizacyjne

Jak pisałem, założyłem Fundację Trybun.org.pl. Fundacja będzie działała transparentnie, chciałbym aby kto kto zdecyduje się wesprzeć moje działania wiedział co wspiera osobiście lub na co wydaje pieniądze.

Podaję informacje organizacyjne, które pokazują wnętrze Fundacji jako osoby prawnej. Fundacja została powołana przeze mnie w oświadczeniu złożonym w formie aktu notarialnego w dniu 4 maja 2017 r. przed notariuszem Tadeuszem Grzankowskim w Koszalinie. Akt notarialny – oświadczenie o powołaniu fundacji ma następujące brzmienie:

Download (PDF, 1,04MB)

Fundatorem jestem indywidualnie, tak jest szybko i bezpiecznie. Nie będzie sporów, napięć. Okazuje się, że w najbardziej ideowej organizacji takie problemy się mogą pojawiać. Po oświadczeniu o powołaniu Fundacji nadałem jej statut o następującej treści:

Download (PDF, 3,13MB)

Sąd rejestrowy w Koszalinie działa błyskawicznie i Fundacja została zarejestrowana niemal od ręki, postanowienie rejestracyjne zapadło 22 maja 2017 roku, z rejestracją nie było żadnych problemów.

Download (PDF, 1,29MB)

Fundacja zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym posiada swój numer KRS i można z elektronicznego systemu pobrać odpis z rejestru, z najważniejszymi informacjami o Fundacji. KRS Fundacji Trybun.org.pl.

Download (PDF, 11KB)

Te formalne dokumenty sprawiają, że Fundacja jest osobą prawną, która może działać samodzielnie. Jest odrębnym podmiotem praw i obowiązków.

W dniu dzisiejszym Fundacja została wyposażona w rachunek bankowy, na który kto chce może czynić wpłaty wspierające działalność Fundacji. Bank Fundacji to mBank, a numer konta jest następujący:

53 1140 2004 0000 3102 7689 3717

Jak pisałem poprzednio przede wszystkim chciałbym zebrać środki na wykupienie dostępu do serwisu PAP. Według informacji z zeszłego roku koszt dostępu do serwisu w wersji uproszczonej to 1000 zł netto miesięcznie. Nadałem zapytanie o ofertę. Czekam na odpowiedź.