Aby zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo, władze złagodziły ograniczenia w posiadaniu broni palnej

Na stronie fakty.tvn24.pl pojawił się 5 czerwca 2017 r. krótki reportaż opowiadający o tym jak Izrael dba o bezpieczeństwo w Jerozolimie i na lotnisku Ben Guriona. Na końcu komentarza informacja jak powyżej. O złagodzeniu prawa do broni w Izraelu w obliczu ataków nożowników, pisałem w listopadzie 2015 roku we wpisie Izrael łagodzi zasady posiadania broni, po atakach terrorystycznych w Jerozolimie, ale OK nie każdy musi czytać co ciekawego dzieje się na trybunie.

Musi upłynąć całkiem sporo czasu, trup musi się ścielić na ulicach europejskich miast i nawet do poprawnych politycznie stacji dociera, że posiadanie broni przez cywilnych obywateli jest elementem koniecznym do rozwiązania problemu islamskiego terroryzmu. Ciekawe kiedy dotrze do władz PiSu? Oby dotarło to jak najszybciej!

Nam nie pozostaje nic innego jak upubliczniać tego rodzaju wiadomości. Niech do Polaków dociera przesłanie, że broń jest cenna jak życie, szczególnie gdy wokoło niespokojny jest świat. Powtarzam za TVN przesłanie z Izraela:

Aby zapewnić swoim obywatelom bezpieczeństwo, władze powinny złagodzić ograniczenia w posiadaniu broni palnej, tak aby niemal każdy po spełnieniu odpowiednich kryteriów mógł posiadać broń.

Władze Polski, które nie idą za tym wzorem, nie dbają należycie o bezpieczeństwo obywateli.