Karabinki MSBS i pistolety PR-15 na testach w WOT

Jak informuje magazyn MILMAG, podczas targów Pro Defense podpisano umowę na przekazanie do testów do jednostek Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT) uzbrojenia i innego sprzętu. W ręce żołnierzy WOT trafi w przeciągu miesiąca 40 karabinków automatycznych MSBS-5,56K i 40 pistoletów samopowtarzalnych PR-15. Karabinki MSBS-5,56, które mają zostać dostarczone do WOT, pochodzą z partii stu egzemplarzy testowych. Nie są to egzemplarze wykonywane przez prototypownię, ale modele produkcyjne, wytwarzane w dużej części na docelowych maszynach. Znacznie więcej…

(źródło milmag.pl)


Niech się testują, dobrze, że coś dzieje się w tym interesie. Może jak już będzie produkcja tej broni coś trafi na rynek cywilny. Osobiście uważam, że testy na strzelnicach sportowych czy w stowarzyszeniach proobronnych byłyby znacznie cenniejsze. No ale w Polsce obowiązuje reguła, że tylko to co państwowe jest dobre. Niczego nie nauczyły rządzący czasy PRL, a może właśnie z tamtych czasów czerpią pełnymi garściami zamiłowanie do tego co państwowe.

Przepraszam wrażliwych, że dość często kąsam PiS za socjalizm. Robię to wyłącznie z tego powodu, aby rząd miał społeczny feedback,  jestem pewny, że klakierów ma pod dostatkiem w szeregach partii.