Bezbronny zawsze zostanie ofiarą, uzbrojony ma szansę na ratunek

Radio Gdańsk na stronie radiogdansk.pl informuje: “Zuchwały napad w Słupsku. Podeszli z paralizatorem i ukradli 15 tys. zł” Fakty są takie, że z placówki finansowej wychodził pracownik z torbą zawierającą gotówkę. Dwaj mężczyźni zagrozili mu paralizatorem, wyrwali torbę z gotówką i uciekli.

Aby przeciwdziałać takim wydarzeniom, które były, są i będą, rozwiązania są dwa. Jedno totalitarne, drugie właściwe dla wolnych narodów. Które wybieracie?

Rozwiązanie totalitarne. Rząd zlikwiduje gotówkę, przecież są techniczne możliwości i już będzie bezpiecznie. Na początku będą kradli karty bankomatowe, ale i to się wyeliminuje. Czip wszczepiony pod skórę na prawą dłoń lub czoło, zapewni bezpieczny obrót bez konieczności używania i karty i pieniędzy w gotówce. Bezpiecznie i wygodnie zarazem. Przy tym rozwiązaniu jest jedno małe ale. To ale brzmi: wszyscy będziecie niewolnikami, a gdy tyran zasiądzie za pulpitem komputera sterującego system. Sprzeciwić się przeciwko temu już nie będzie szansy.

Rozwiązanie właściwe dla wolnym narodom. Kto rozumie wartość pieniądza w gotówce, kto chce sam decydować o sobie, kto uznaje, że do totalitarnej niewoli prowadzi rozumowanie Jeżeli jesteś uczciwy nie masz się czego obawiać, gdy możliwość kontrolne władzy rosną, ten powinien uznać, że lepszym rozwiązaniem jest szansa na nabycie broni przez napadniętego kasjera. Zapewne mili dwaj panowie, jeżeli jeszcze nie są, to będą tacy gdy już zostaną złapani, z wielką trwogą myśleliby o rozboju na uzbrojonym kasjerze. Broń to wielki wyrównywacz szans, broń to w rękach ofiary to przemożna siła, która straszy napastników swoją milczącą obecnością. Broń sprawia, że bezwzględny bandyta musi kalkulować, czy chęć posiadania 15 tysięcy jest warta ryzyka utraty życia. Atak na bezbronnego kasjera tego nie wymaga.

W podsumowaniu tytuł, bezbronny zawsze zostanie ofiarą, uzbrojony ma szansę na ratunek. Zawsze, bo albo będzie ofiarą bandyty, albo tyrana. Uzbrojony ma szansę sprzeciwić się obydwu.

Jak zawsze proszę o rozpowszechnianie, niech te oczywiste prawdy docierają do Polaków. Musimy wspólnie odkłamać codzienność, samodzielnie nie odniosę sukcesu.

Pamiętajcie o konieczności odważnego mówienia prawdy, o wolności, o dostępie do broni palnej